Rio 2016: Štefanek donio zlato Srbiji

Srbijanski hrvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Riju.

Štefanek je u finalu pobijedio Jermena Migrana Arutujnana. Meč je završen rezultatom 1:1, ali je srpski hrvač slavio jer je poslednji uzeo poen.

Štefanek je tako doneo najsjajniju prvu medalju Srbiji u Riju, a ovo je ukupno drugo zlato za Srbiju na Olimpijskim igrama poslije trijumfa Milice Mandić prije četiri godine u Londonu, piše B92.

Ovo je inače i prva medalja za srpsko hrvanje poslije 32 godine, odnosno prvo zlato poslije 40 godina.

Štefanek je počeo ubjedljivom pobjedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka svijeta Nijemca Francka Steblera 6:2, da bi u polufinalu tuširao Šmagija Bolkvadzea 7:0.