RK “Travnik” nanio novi poraz rukometašima Sane

Igrači  „Sane 7 “ su doživjeli novi, ali i očekivan domaći poraz. Ovaj put su i pored dobre igre, možda i najbolje u ovoj sezoni, izgubili od ekipe  Rukometnog kluba  „Travnik“.

U okviru 12. kola Prve rukometne lige Fedracije BiH grupa Sjever, RK „Sane 7“  iz Sanskog Mosta je na svom terenu poražena od ekipe „Travnika“ rezultatom 35:37. Treba ipak istaći, da su sanski rukometaši odigrali odličnu utakmicu, možda i najbolju u ovoj sezoni. Sanjani su pružili dobar i jak otpor favorizovanim Travničanima.

Prvo poluvrijeme su riješili u svoju korist sa čak šest golova razlike, rezultat 19:13, a u vodstvu su bili i veći dio drugog dijela ove uzbudljive i do kraja neizvjesne utakmice. U posljednjim minutama dolazi do velikog pada u igri sanskih rukometaša, a brzoplete akcije sa velikim brojem grešaka u napadu domaćih igrača su igrači Travnika kaznili i na kraju slavili.

Utakmica je zadovoljila rukometne sladokusce, a igrači obje ekipe zaslužuju čestitke za borbenu i efikasnu igru. Recimo, da je skoro na samom kraju utakmice u žaru ogorčene borbe za svaki gol bilo i incidentnih situacija, ali se na kraju sve završilo mirno i prijateljski. Rukometaši Travnika su se na svojoj fb stranici zahvalili Sanjanima na gostoprimstvu. RK „Sana 7“ je ostala na 11 mjestu sa do sada ostvarenom samo jednom pobjedom i neriješenim ishodom.

U narednom, ujedno i posljednjem kolu prvog dijela šampionata sanski rukometaši gostuju kod ekipe RK „Donji Vakuf““.