Roma, Džeko i Pjanić idu dalje: Sa samo šest bodova….

Grupna faza Lige evropskih fudbalskih prvakazavršena je večeras utakmicama posljednjeg, šestog kola. Bilo je iznimno zanimljivo s obzirom na veliki broj upitnika nad imenima evropskih velikana. Ljubiteljima fudbala u Bosni i Hercegovini posebno zanimljiv bio je rasplet situacije u grupi E.

Tamo je svoj meč posljednje runde igrala Roma tražeći pozitivan rezultat protiv nezgodnog BATE Borisova, prvaka Bjelorusije. Ovoj grupi, Barcelona je ranije ovjerila svoju kartu za put u osminu finala. Svi ostali rivali u grupi imali su šansu da pozitivnim ishodom, osiguraju ”ostvarenje sna”.

Dosta slabo prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo dobrog fudbala.Miralem Pjanić imao je dobru, možda i najbolju priliku, kada je probao iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali golman gostiju bio je dobro postavljen.

S obzirom na neizvjestan ishod meča u Leverkusenu gdje je Bayerigrao meč s Barcelonom, Vučica je u nastavku morala ”zapeti”. I uradili su to domaći. Krenuli su silovito i već na samom otvaranju drugog dijela kreirali veliku priliku preko Edina Džeke koji nije zabio iz idealne pozicije.

Otvorio se, potom, i gost. Redali su se opasni napadi, sjevalo je oko gola domaćih, ali nije lopta htjela u mrežu. BATE uistinu ima za čime žaliti. Sve su imali u svojim rukama, prolaz je bio blizu, ali će šansu za kreiranje svoje evropske fudbalske historije ipak morati sačekati.

Ostalo je, dakle, 0:0. Roma ide dalje sa samo šest osvojenih bodova. Džeku i Pjanića ćemo konačno gledati u evropskom proljeću. A u eliminacijskoj fazi sve je moguće.

Grupa E: Bayer – Barcelona 1:1, Roma – BATE 0:0Grupa F: Dinamo – Bayern 0:2, Olympiacos – Arsenal 0:3
Grupa G: Chelsea – Porto 2:0, Dinamo Kiev – Maccabi 1:0
Grupa H: Valencia – Lyon 0:2, Gent – Zenit 2:1