Ronaldo odveo Portugal u finale Evropskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Portugala večeras je u Lyonu odmjerila snage s reprezentacijom Velsa u prvom polufinalnom susretu Evropskog prvenstva u Francuskoj. Slavio je Portugal rezultatom 2:0.

Prvu priliku na susretu imali su Portugalci. Šutirao je Joao Mario, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative gola Velsa. Na drugoj strani prvi je zaprijetio Gareth Bale tri minute kasnije, ali i njegov udarac  također odlazi pored stative.

Isti igrač u prilici je pet minuta kasnije. Uspio se osloboditi čuvara i nakon solo akciješutirati, ali njegov udarac brani Rui Patricio. Cedric pokušava u 30. minuti susreta, ali izuzetno loše, pa Hennessey nije morao reagovati.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Cristiano Ronaldo, ali ni on nije precizan. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta bez golova u Lyonu.

Portugal je u 50. minuti susreta došao do vodstva, a strijelac je Cristiano Ronaldo.Bio je to njegov deveti gol u historiji evropskih prvenstava, čime se na vječnoj listi izjednačio s Michelom Platinijem. Portugalci su kombinovali nakon kornera, centrirao je Raphael Guerreiro, a najspretniji u šesnaestercu bio je fudbaler madridskog Reala.

Samo tri minute kasnije Portugal dolazi do dva gola prednosti, a strijelac je nakon asistencije Cristiana Ronalda, Nani. Ronaldo pokušava u 63. minuti susreta, ali njegov udarac odlazi preko prečke Velsovog gola.

Portugalci opet prijete u 65. minuti utakmice, šutirao je Nani, a na odbijenu loptu natrčao Joao Mario, ali rezultat se nije mijenjao. Gareth Bale pokušava u 76. minuti utakmice, ali je opet na mjestu Rui Patricio. Prijetili su Velšani do kraja, ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 2:0 za Portugal.