Rudar ide dalje!

Rudar je pobijedio Viteza i plasirao se u drugo kolo Kupa NS USKa.
Hat-trik Besima Hodžića za pola sata.

U sklopu 1.kola Kupa NS USKa, lider kantonalne lige NS USKa, Rudar je na svom stadionu u Kamengradu pobijedio drugoligaša Viteza iz Bužima sa visokih 6 : 1 (3:0).

Igrači Rudara su od prve minute bili agresivniji, brži i uvijek korak ispred gostujućih igrača. Na prvi pogodak se nije dugo čekalo, nakon greške gostujućeg golmana, Jagurdžija Elvin s otprilike 25 metara pogađa lob udarcem za vodstvo 1:0.

Nakon toga dva pogotka postiže danas odlični Muris Kuburić. Oba puta Kuburić se našao u situaciji jedan na jedan s gostujućim golmanom i oba puta ga matirao. Sa rezultatom 3:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu ekipa Rudara nastavlja tamo gdje je stala.
Rezervista Hodžić Besim u drugom poluvremenu unosi novu svježinu i kreativnost u vezni red te svoj fanstastični nastup kruniše sa 3 postignuta pogotka.

Pred sami kraj utakmice gosti postižu počasni pogodak. Strijelac jedinog gola za Vitez je Kenan Kanurić!