RUDAR Spremno dočekuje svoju debitantsku sezonu u Drugoj ligi

HomeLokalne temeSanski Most

SANSKI DERBI Za koga navijate?

Nogometaši Rudara iz Kamengrada spremno dočekuju svoju debitansku sezonu u Drugoj nogometnoj ligi FBiH grupa zapad 2. Sanski zeleno – crni već na startu prvenstva igraju veliku utakmicu na svom terenu protiv Krajine iz Cazina.

U okviru priprema za predstojeće prvenstvo Druge lige F BiH grupa zapad 2, nogometaši Rudara iz Kamengrada jučer su u Bosanskoj Otoci u prijateljskoj utakmici pobijedili momčad Sloge rezultatom 3:5.

Domaćin je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist rezultatom 3:2, ali u nastavku znatno bolja igra sanskih zeleno – crnih koji postižu još tri gola, a primaju samo jedan.

U fer i korektnoj igri obje ekipe tri pogotka za Rudar postigao je Mirnes Hrapić, a u listu strijelaca su se još upisali Emal Hodžić i Ajdin Hodžić. Trener Rudara Ferid Feđa Kuželj kaže da je zadovoljan borbenošću i prikazanom igrom svojih igrača u jučer odigranoj još jednoj kontrolnoj utakmici.

On naglašava da je zadovoljan i dosadašnjim tokom priprema, te da će do početka prvenstva odigrati još pripremnu utakmicu kako bi se tehnički uigrao prvi tim.

Rudar će na startu svoje debitantske sezone u drugoligaškom društvu odigrati veliku utakmicu, a na svom terenu će ugostiti veoma jaku momčad Krajine iz Cazina.

Trener Kuželj naglašava da na raspolaganju ima dobar fond kvalitetnih igrača, došlo je i nekoliko pojačanja tako da njegova ekipa spremno dočekuje predstojeće prvenstvene okršaje, a cilj je izboriti opstanak u ligi u kojoj nastupaju klubovi sa dugogodišnjim drugoligaškim iskustvom.

Prvenstvo Druge lige FBiH grupa „Zapad 2“ počinje 29. augusta, a Rudar će svoju prvu utakmicu u novoj sezoni odigrati u nedjelju, 30. augusta, kada će na stadionu u Kamengradu ugostiti Krajinu iz Cazina.