NaslovnicaLokalne temeSanski Most

“Rudari” nisu uspjeli “istopiti” Čelik

Fudbaleri Rudar-Prijedora i Čelika odigrali su  slabu utakmicu na Gradskom stadionu u Prijedoru u okviru 23. kola Premijer lige BiH što najbolje „oslikava“ konačan rezultat 0:0.

Utakmicu je od prve minute započeo i mladi Sanjanin Demir Jakupović.

Iz prvog dijela igre vrijedi izdvojiti udarac Dedića u 20. minuti koji je završio pored gola te slobodni udarac Kantara u 41. minuti koji je odbranio golman gostiju Adilović i loptu poslao u korner.

Zeničani su u nastavku imali izglednije prilike a ponovo se kod domaćih istakao golman Kozić.

Grahovac je sa 10-ak metara šutirao u 69. minuti, čuvar mreže Prijedorčana sjajno brani a Dedić odbijenu loptu šalje samo do prečke.

Sedam minuta kasnije Jovo Kojić je šutirao „pod prečku“ ali Kozić je još jednom siguran.

Do kraja meča vrijedi izdvojiti detalj iz 87. minute kada je sudija Kaljanac zbog navodnog simuliranja, koje je samo on vidio, dodijelio drugi žuti, odnosno crveni karton Kantaru.