Rudari pobijedili Kraljeve

Na pomoćnom stadionu Borca u Banja Luci, terenu sa umjetnom podlogom, odigrana je pripremna utakmica između Rudara iz Prijedora i Metalleghe BSI Jajce.

Rudari sa Sane, izabranici trenera Nedžada Žerića, su bili uspješniji i pobijedili rezultatom 3:0 (1:0). Nakon što su u prvoj pripremnoj utakmici poraženi od Borca, jajčani se nisu proslavili ni u duelu sa prijedorčanima.

Rudari su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 1:0 zahvaljujući pogotku koji je postigao Kovačević, a u nastavku utakmice mrežu tima iz Jajca su još tresli Mikić i Davidović.

Uz ubjedljiv poraz, Metalleghe je suočio i s povredom novajlije Mahira Mehića koji je ove zime stigao na Mračaj kao posuđen igrač Čelika iz Zenice.

Zapaženu igru u visokoj pobjedi, pokazali su standardno dobri Mirza Hamzabegović, Haris Lezić, Nedim Ramić i Emir Kukavica.

Dokazan kvalitet i iskustvo stečeno u prethodnoj sezoni ogleda se u velikoj sigurnosti u igri i dobroj fizičkoj pripremljenosti za nastavak sezone.

Nemanja Marić je pokazao kako će biti veliko pojačanje zeleno-crnima u proljetnom dijelu prvenstva.

Almedin Krkić dobro odrađuje svoju minutažu u “kraljevima” i pokazuje da se na njega treba ozbiljno računati u proljetnom dijelu prvenstva. Za sada je alternativa Sanelu Kovaču, kratko vrijeme nogometašu Podgrmeča, ali talenat, volja, želja i vrijeme su na strani Medina Krkića koji marljivo trenira i dobro odrađuje povjerene zadatke.