Šahovski turnir “Dani dijaspore”

U sklopu ovogodišnje manifestacije „Ljeto na Sani 2013“ juče je u u malom parku na Zdeni održan šahovski brzopotezni turnir pod nazivom Dani dijaspore.
Na turniru je učestvovalo 16 šahista, a prvo mjesto i ujedno titula pobjednika ovogodišnjeg turnira pripala je Midhatu Haliloviću. Drugo mjesto osvojio je Sulejman Ćatović, trećeplasirani je bio Dursum Talić. Četvrto mjesto u konačnom poretku osigurao je Sakib Ramić, petoplasirani je bio Zijad Vučkić, dok je turnir na šestom mjestu završio Dedo Fetahović. Pored domaćih takmičara, više od polovine šahista bili su iz dijaspore. Turnir je protekao u lijepom druženju i šahovskom nadmetanju, a uspješan organizator i ove godine bio je šahovski klub dr. Dido iz Sanskog Mosta.