NaslovnicaSanski MostSport

“Sana 7” bolja od “Krajine”

Rukometaši „Sane 7“  sinoć su u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu  u prijateljskoj utakmici savladali momčad  „Krajine“ iz Cazina sa jednim golom razlike.

Krajnji rezultat je glasio 28:27, a Sanjani si bili bolji i u prvom dijelu igre i na odmor su otišli sa pet golova prednosti, rezultatom 15. 10.
Iako je u ovoj utakmici za obje ekipe rezultat bio u drugom planu, obzirom da se radi u pripremnoj utakmici za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Federacije BiH , trener sanskih rukometaša, Ibrahim Alihodžić,  kaže da je zadovoljan borbenošću i igrom svojih igrača jer su za protivnika imali iskusniju ekipu.
On ističe, da je posebno dobro igrao prvi tim, ali su zadovoljli i mladi igrači koji su dobili šansu u posljednjih deset minuta utakmice . Alihodžić naglašava, da posebno raduje ozbiljan pristup u igri svih igrača, tako da je bilo malo grešaka u odbrani, a efikinsnost  u napadu je bila na nivou prosjeka.  Narednu pripremnu utakmicu  sanski rukometaši će odigrati u idući  petak, radi se o uzvratnoj utakmici protiv „Krajine“ u Cazinu, dok u nadjelju gostuju kod „Partizana“  u Bosanskoj Dubici.

Trener Alihodžić kaže da se na pripremama „Sane 7“   nalazi 20 igrača i šansu  u narednim pripremnim utakmicama će dobiti svi igrači koji redovno teniraju i na njima je da se radom i zalaganjem, te prikazanim igrama nametnu za prvi tim. Sanski rukometni klub će i u nastavku šapmionata nastupati sa dosta podmlađenim sastavom , igračima iz omadinskog pogona kluba, te sa nekoliko starijih i iskusnijih igrača.
Prvi dio sezone  RK „Sana 7“ je završila na desetom  mjestu sa osam osvojenih bodova i bilansom 2 pobjede, dva neriješena ishoda, te sedam poraza. Proljetni dio Prve rukometne lige Fedeacije BiH počinje 9. Marta, a sanski rukomataši će ugostiti ekipu ORK „Tuzla“.