NaslovnicaSportslajder

Sanjanin Edin Bahtić postigao prvijenac u dresu Kapfenberga

Kadetski reprezentativac Austrije porijeklom iz Sanskog Mosta, Edin Bahtić, iskoristio je priliku koju mu je trener Kapfenberga jučer pružio u prijateljskom susretu protiv niželigaša Kalsdorfa i upisao svoje ime na listu strijelaca.

Austrijski drugoligaš, Kapfenberg već nekoliko dana se priprema za nastavak sezone u selu Piberstein, gdje su dosad odigrali dvije pripremne utakmice, a ova protiv Kalsdorfa posebno će ostati u sjećanju Edinu Bahtiću. Naime, 16-godišnji Sanjanin je ušao s klupe u 70. minuti, a samo šest minuta bilo mu je potrebno da postigne pogodak, ujedno i prvi u seniorskom timu Kapfenberga

Do kraja utakmice, Kapfenberg je uspio postići još tri pogotka u režiji Nutza, Ronivalda i Hirschhofera za konačnih 4:0.