Sanjanke na korak do titule

Igračice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“ tekuću sezonu igraju odlično u Omladinskoj ligi USK. Pionirke su na korak do osvajanja titule prvaka, dok bi  juniorke šampionat trebale završiti na visokom drugom mjestu. U derbiju prvenstva  OmladiNske lige USK za odbojkašice mlade članice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“  su u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu ugostile svoje vršnjakinje iz Velike Kladuše. Prvo su pionirke „Sane“ u odličnoj odbojkaškoj predstavi pokazale dobru i borbenu igru, te zasluženo pobijedile rezultatom 2:0.

Sanske pionirke su u svim segmentima nadigrale svoje protivnice i zasluženo slavile po setvima 25:12 i 25.18. Ovom pobjedom najmlađe sanske odbojkašice su na korak do osvajanja prve šampionske titule, a do historijskog uspjeha je dovoljno da samo osvoje još jedan set na gostovanju kod zadnjeplasirane ekipe Bihaća. Prve su na tabeli sa 16 osvojenih bodova – bilans 11 dobivenih i 4 izgubljena seta. Trener Idriz Aganbegović nije krio zadovoljstvo dobrom predstavom svojih mladih igračica tokom cijelog šampionata, a posebno u odlučujućoj utakmici protiv Kladušanki. Kako kaže, vrijedno su trenirale, u svakoj utakmici su davale svoj maksimum  i zaslužile su ovaj uspjeh.

Također, odličnu predstavu su pružile i juniorke oba kluba, a uzbudljiva i do samog kraja neizvjesna utakmica je u potpunosti opravdala epitet derbija. Na kraju su slavile gošće rezultatom 3:2. Kladušanke su bolje otvorile utakmicu i povele sa 2:0 u setovima  25:27 , 22:25, ali Sanjanke se nisu predavele i uspijevaju izjednačiti na 2:2 rezultatom po setovima  28:26, 25:22. U petom odlučujućem setu također igra vodi ogorčena borba, igra se poen za poen, ali u dramatičnoj završnici gošće su prisebnije i dolaze do zaslužene pobjede od 12:15.

Juniorke „Sane“ ostale su druge na tabeli sa 12 osvojenih bodova. Treba istaći, da su cijelu sezonu igrale dobro, u svim utakmicama su ostavile dobar utisak, a većinom su poraze doživjele sa minimalnom razlikom. Trener Aganbegović kaže j da je zadovoljan nastupom svojih  igračica tokoim cijele sezone i čestitao im na odličnom krajnjem plasmanu.

Na kraju recimo, da je za tri sanske juniorke u nedjelju bila posljednja utakmica  u voljenom dresu, a to su Adna Jujić, Amela Jakupović i Esma Ramić koje će studirati van svog grada. One su dale nemjerljiv doprinos za postojanje odbojke u gradu na devet rijeka, a iz kluba su im poželjeti uspjeh u daljnjem školovanju i svu sreću na životnom putu.