Sanjanke poražene u prvoj utakmici nove sezone

Nogometašice „Sane 2014“ poražene su u prvoj utakmici Prve lige FBiH grupa sjever od ekipe „Fortune“ iz Živinica minimalnim rezultatom od 0 : 1. Sanske dame u kopačkama nisu imale dovoljno sportske sreće i bodovi su na kraju pripali Živiničankama.

Gošće su već na početku utakmice pokazale namjeru da žele da se nadigravaju i ostvare veći posjed lopte. Htijenje i želja domaćih nogometašica bila je vidljiva ali jučer su se namjerile na fizički izuzetno dobro pripremljenu ekipu s nekoliko izrazito dobrih igračica. Nogometašice „Sane“ su u prvom poluvremenu uspjele dva puta ozbiljnije ugroziti gol gošći. Na drugoj strani zadnja linija domaćeg tima bila je više pod pritiskom i golmanica Jelena Gvozderac imala je dosta posla.

U redovima Fortune raspoložene za igru , više od drugih bile su Vildana Hodžić, Lamija Oštraković, Samina Hodžić i Halać Aida, S druge strane Ajna Golić, Sabina Mujagić, Adelisa Jakupović,u zadnjoj liniji Anđela Cvjetojević, Bojana Petrović, Elmina Sarajlić nastojale su dugim loptama prebaciti igru u blizinu protivničkog gola. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0. Drugo poluvrijeme Sanjanke su bile nešto agilnije i nastojale doći do pogotka. Probudila se Ajna Golić i više je u posjedu lopte i na šutu. U jednom od napada lopta ubačena sa lijeve strane pada u visini peterca ali se nije snašla Jakupovićka.

U kontra akciji gošće poslije ubacivanja lopte iz kornera dolaze do jednog, ali tri boda vrijednog pogotka. Domaće igračice se ne predaju i nastavljaju napadati ali se gošće vrlo dobro postavljaju i sprečavaju izjednačenje. Dvadesetak poslednjih minuta utakmice obilježili su slobodni udarci Ajne Golić, kojima je unijela nesigurnost u odbrani gošća. Jedna od tih lopti ide tik pored stative, druga pogađa prečku gola, treća lopta prolazi iznad samog gola.

Ovaj dio utakmice obilježila je i nešto oštrija igra s obje strane, ali na svu sreću bez ozbiljnijih povreda. Sanjanke su u ovom susretu dale svoj maksimum i nadati se da će izvući pouku iz ovog poraza te se još bolje pripremiti za naredno gostovanje u Travniku.