Sanjanke slavile u Bihaću

Kadetkinje Ženskog košarkaškog kluba „Sana“ ostvarile su izuzetno važnu pobjedu na gostovanju u Bihaću i tako nastavile borbu za šampionsku titulu. U okviru 5. kola Omladinske lige USK za košarkašice, kadetkinje ŽKK „Sana“ iz Sanskog Mosta su sa šest poena razlike pobijedile na gostovanju svoje vršnjakinje iz Škole košarke „Bosna XXL“ iz Bihaća.

Krajnji rezultat je glasio 59:65. Prvu četvrtinu su domaće igračice riješile u svoju korist rezultatom12 -10, a potom slijedi odlična igra sanskih košarkašica koje drugi dio ove uzbudljive utakmice dobivaju rezultatom 13-21 i na odmor odlaze sa šest poena prednosti. U drugom poluvremenu se vodila izjednačena borba, po četvrtinama 15:16  i 19:18, ali su Sanjanke uspjele sačuvati stečenu prednost i sasvim zasluženo slaviti.

Najefikasnija u gostujućoj ekipi bila je Hena Maunić sa 34 poena, slijede Selina Salešević sa10, Džana Mešić 9,  Adna Kuželj 8, te Merisa Kukukavica i Emina Hasanbegović sa po 2 poena.

Kako nas je upoznao trener sanskih košarkašica Emir Lasić, utakmica je odigrana u katastrofalnim uslovima jer je dvorana bila bez grijanja i nisu ispunjeni minimalno tehnički uslovi za odigravanje utakmice. Lasić naglašava da su uprkos svemu njegove pulenke uspjele da odigraju jednu sjajnu utakmicu

„ Ekipa je bila borbena, disala jednim plućima i igrala jednim srcem što je rezultat na kraju i pokazao“, rekao je Lasić. Treba istaći da se radi o izuzetno važnoj pobjedi nad direktnim konkurentom za osvajanje šampionske titule. Sanske košarkašice sada imaju omjer 3 pobjede 2 poraza, a narednu utakmicu igraju u subotu kada gostuju kod ekipe Mladost iz Bosanskog Petrovca.