Sanjin Aganović debitovao za bugojansku Iskru

Sanjin Aganović je debitovao za bugojansku Iskru na košarkaškoj utakmici u Mostaru protiv KK Veleža.

U prvoj istorijskoj utakmici KK Velež slavio protiv bugojanske Iskre rezultatom 82 : 75. Prva službena utakmica KK Velež koju je direktno prenosila u programu City televizija.

Košarkaši mostarskog KK Velež sinoć su u dvorani Midhat Hujdur Hujka u Sjevernom Logoru u svom premijernom nastupu slavili pobjedu u okviru 1. kola A-2 lige grupa Jug protiv bugojanske Iskre rezultatom 82:75.
U odlično popunjenoj dvorani Mostarci su pitanje pobjednika riješili već u prvoj četvrtini.

Sanjin Aganović je uspješno iskoristio pruženu minutažu i u svom debiju pogodio “tricu” prilikom prvog šuta na koš, nakon dugog “posta” u poentiranju i bezuspješnih pokušaja košarkaša Iskre.

Aganović je igrom unio rezultatsku neizvjesnost koja nije bila dovoljna za rezultatski preokret.

Komentator utakmice je Sanjina Aganovića nazvao ” Iskrinim džokerom”.
Čestitke Sanjinu Aganoviću na prvenstvenom debiju i mnogo sreće u nastavku prvenstva.

Sanji Aganović je po godinama junior ali već sada iza sebe ima respektabilan učinak i košarkašku karijeru. S pravom možemo reći da Sanjina Aganovića čeka velika košarkaška karijera i da je Sanjin već sad ponos Sanskog Mosta, sanske košarke i našeg Partizana.

U svim klubovima i na svim fotografijama, Sanjin Aganović nosi dres sa brojem pet, posvećen svom rahmetli dedi Ismetu Aganoviću Diskiću, legendi sanskog sporta i čaršije.