Sanske odbojkašice nastavile borbu za titulu

Igračice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“ sa odličnom predstavom su nastavile borbu za šampionsku titulu. Mlade sanske odbojkašice nove pobjede su ostvarile jučer protiv svojih vršnjakinja  iz Ključa. U nastavku prvenstva Kantonalne  omladinske lige USK za odbojkašice , mlade članice  Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“ su pred svojom publikom  u Gradskoj dvorani ostvarile  zaslužene pobjede protiv svojih vršnjakinja iz Ključa.

Pionirke „Sane“ su u odličnoj odbojkaškoj predstavi pokazale dobru i borbenu igru i zasluženo pobijedile rezultatom 2:0 po setovima 25:18 i 25:23. Sanske djevojčice u svim segmentima igre su nadigrale svoje protivnice i zasluženo slavile. Ovim uspjehom su nakon šest odigranih kola preuzele vodstvo na tabeli prve na tabeli sa 13 osvojenih bodova – bilans 9 dobivenih i 4 izgubljena seta.

Također, odličnu utakmicu su odigrale i juniorke „Sane“  i slavile su rezultatom  3:1 po setovima. Sanske odbojkašice su odlično otvorile utakmice i prvi set dobivaju sa 25:21. U drugom setu dolazi do pada u igri domaćih igračica, prave učestale greške što gošće  znalački koriste i slave rezultatom 19:25. Ipak,  u nastavku sanske juniorke su prisebnije i naredna dva seta rješavaju u svoju korist rezultatom  25:16 i 25:17. Juniorke „Sane“ su se izuzetno važnom pobjedom popele na drugo mjesto prvenstvene ljestvice sa 11 osvojenih bodova – bilans  15 dobivenih i 12 izgubljenih setova.

Trener sanskih odbojkašica Idriz Aganbegović nije krio zadovoljstvo dobrom predstavom svojih mladih igračica kojima je čestitao na zasluženim pobjedama. Kako kaže, vrijedno su trenirale i zaslužile su ovaj uspjeh, a ujedno su sebi otvorile put u borbi za šampionsku titulu. Naredno kolo se igra 27.marta. Juniorke „Sane“  novi prvenstveni meč će odigrati na gostovanju protiv svojih vršnjakinja iz Bužima, a pionirke su slobodne, ali će u Bužimu odigrati prijateljsku utakmicu.