Naslovnicainmedia danas

Sanske odbojkašice nastavljaju borbu za odbranu titule

Mlade igračice Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“ ostvarile su važne domaće pobjede protiv svojih vršnjakinja iz Velike Kladuše. Posebno raduje dobra igra sanskih pionirki koje su sa odličnom predstavom nastavile borbu za odbranu šampionske titule.

U okviru 2. kola prvenstva Kantonalne  lige USK za odbojkašice, pionirke  Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“  su u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu u odličnoj odbojkaškoj predstavi pobijedile svoje vršnjakinje iz Velike Kladuše  rezultatom 2:1. Sanske odbojkašice su odlično otvorile utakmicu i u prvom setu su u svim segmentima igre nadigrale svoje protivnice i zasluženo slavile rezultatom 25.20 .Također,  na početku drugog seta odlična igra Sanjanki, ali onda dolazi do velikog pada u igri što gošće koriste i pobjeđuju rezultatom 16:25.

U trećem i odlučujećem setu skoro do samog kraja se vodi neizvjesna borba, igra se poen za poen, ali u dramatičnoj završnici domaće igračice su prisebnije i dobivaju set sa 15:13. Novim uspjehom sanske pionirke su nastavile borbu za odbranu šampionske titule. Trener Idriz Aganbegović nije krio zadovoljstvo dobrom predstavom svojih mladih igračica . Čestitao im je na izuzetno važnoj pobjedi, a gostujućoj ekipe na dobroj i borbenoj igri.

Također, odličnu utakmicu su odigrale i juniorke „Sane“  koje su protiv ekipe Velike Kladuše slavile sa visokih 3:0, po setovima 25:17,  25:20  i 25:23. Ovo je za sanske odbojkašice izuzetno vrijedna pobjeda koja će im vratiti samopouzdanje s obziroim da su u prvom kolu i pored dobre igra na gostovanju u Bužimu doživjele poraz.

Trener Aganbegović kaže da su juniorke znatno napredovale u igri u odnosu na prošlu sezonu i od njih dobre rezultate očekuje u nastavku prvenstva. On im  je čestitao na maksimalnom zalaganju i odličnoj predstavi. Mlade sanske odbojkašice nastavljaju sa redovnim treninzima, a nove prvenstvene okršaje imaju za deset dana na gostovanju u Bosanskom Petrovcu.