Sanski atletičari učestovali na prvenstu BiH u krosu

Pet takmičara iz Sanskog Mostra protekle subote je učestvovalo na prvenstvu BiH u krosu koji je održan na Koševu u Sarajevu. Učestovalo je 15 klubova sa oko 200 takmičara, a Sanjani su nastupili za Atletski klub „Sarajevo“ za kojeg su potpisali članske karte i u čijem će dresu nastupati i na narednim takmičenjima.

Najbolji rezultat ostvario je Ekrem Jakupović koji je osvojio zlatnu na 5.000 matara. U senirskoj konkurenciji Jasmin Ališić nije ostvario zapažen rezultat na 8.000 matara, a kroz cilj je stigao među posljednjim takmičarima. Juniorka Adna Zeljković je osvojila 10 mjesto na 3.000 marata, a isti reuzultat ostvarila je i Lejla Aganović u konkurenciji kadeta na 2.00 metara, dok je Sanjin Aganović u konkurenciji pionira osvojio 5 mjesto na 3.000 metara.

1012875_479314482195699_1446067727_n

Trteba reći da je proteklo takmičenje bilo dobra proba za Ekrema Jakupovića koji će državu Bosnu i Hercegovinu predstavljati na Svjetskom dvoranskom prvenstvu koje će se od 23. do 30 marta održati u Budimpešti. Jakupivić će bh dres nositi u konkurenciji veterana, a nastupiće u trkama na 8.000 i 3.00 metara, te na polumaratonu od 21 km. autor:radiosana