Sanski judisti osvojili medalje i u Hrvatskoj

Judo klub „Sana“ nastavio je sa serijom odličnih rezultata na velikim takmičenjima u susjednoj Hrvatskoj.

Mladi sanski judisti su osvojili 6 medalja. 4 zlatne i 2 bronzane na Međunarodnom judo kupu pod nazivom “Profektus kup 2020” koji je održan u gradu Samoboru.

Zlatne medalje osvojili su Zubejr Hodžić,Imran Muhtari,Adem Sinanović i Selman Hodžić, a bronzane Dino Đumišić i Ivano Atlija.

Treba istaći, da je na ovom velikom turniru nastupilo 38 klubova sa oko 400 takmičara iz Slovenije, BiH i domaćina Hrvatske, a judo klub „Sana“ ostvario je i veliki uspjeh u ukupnom ekipnom poretku zauzevši visoko treće mjesto.

Također, mladi sanski sportisti su dobili i visoke ocjene za fer i korektno ponašanje od organizatora judo kupa, kao i ostalih učesnika.

Trener judo kluba „Sana“ ,Muhamed Kolaković, je čestitao svojim takmičarima na uspjehu u Samoboru koji su, kako ističe, pokazali i dokazali da se mogu ravnopravno nositi sa takmičarima koji pripadaju zemljama EU, a još jednom su i dostojanstveno predstavili svoj grad Sanski Most i državu BiH.