NaslovnicaSanski MostSport

Sanski judisti osvojili medalje u Zagrebu

Članovi Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta ostvarili su zapažen rezultat na još jednom velikom takmičenju van granica BiH.

Na Medjunarodnom  judo kupu „Zlatko Papac“ u Zagrebu,a koji je zvanično bio i kriterijski turnir za Hrvatski judo savez, sanski judisti su osvojili dvije medalje. Kako nam je rekao Muhamed Kolaković trener judo kluba „Sana“, radi se o velikom uspjehu što govori i podatak da je na ovom velikom sportskom događaju u Hrvatskoj nastupilo čak 476 takmičara  iz 41 kluba.
„ Ponovo je dobar nastup imao naš takmičar Binladen Krupić koji je je sa tri pobjede došao do finala, a u finalnoj borbi je izgubio na zlatni bod i tako osvojio srebrnu medalju. Napominjem, da je mladi Krupić tri pobjede ostvario sa efektnim iponima, te zaslužio čestitke od organizatora i publike. Drugu medalju za naš klub je osvojila Melina Dautović koja je sa dvije pobjede i jednim porazom osvojila bronzanu medalju. U Zagrebu su učestvovala samo naša dva takmičara obzirom da su pravo nastupa imali takmičari uzrasta 2.000- to godište. Oni su opravdali svoj nastup i zaslužuju sve čestitke na borbenom nastupu“, rekao je trener Kolaković.
Naredni nastup na kojem će nastupiti članovi Judo kluba „Sana“ je Međunarodni kup u Jastrebarskom u Hrvatskoj, koji će se održati   17.novembra. Na ovo takmičenje trener Kolaković će voditi pet takmičara, od kojih očekuje nove medalje koje će krasiti ionako pune vitrine kluba.