NaslovnicaUncategorized

Sanski judisti “pokorili” Hrvatsku: Odličan nastup i puno medalja

Članovi Judo kluba „Sana“ iz Sanskog Mosta nastavili su nizati uspjehe na međuarodnoij sceni.

Sa serijom odličnih rezultata nastavili su proteklog vikenda u u Zagrebu gdje je je održan 23. međunarodni judo turnir „Kup Lika“ na kojem je učesće uzelo 615 takmičara iz 70 klubova iz 8 zemalja: Srbije, BiH, Austrije, Mađarske, Slovenije, Italije, Česke i Hrvatske.

Na ovom izuzetno jakom takmičenju sanski judisti osvojili su sedam medalja, jednu zlatnu,dvije srebrne i četiri bronzane.

Zlatnom medaljom se okitila Amina Kadirić sa tri efikasne pobjede, srebrne medalje osvojili su Namik Vukalić i Binladen Krupić, a bronzane medalje su osvojili Fedja Ramić, Meryem Krupić, Abdel Sawanda i Hasan Seferagić.

Trener Judo kluba „Sana“, Muhamed Kolaković“ nije krio oduševljenje još jednim velikim uspjehom svojih takmičara.

„Ovo je odličan uspjeh sanskih judista ako se uzme u obzir da je konkurencija bila izuzetno jaka. Čestitam svojim takmičarima na hrabrosti i izdržljivosti. “ rekao je trener Kolaković.

Za sanske judiste nema odmora i oni nastavljaju sa redovnim i napornim trenizima, jer ih u decembru očekuju dva izuzetno jaka takmičenja u Vitezu i Kaknju.