Sanski rukometaši poraženi u Žepču

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 14.kolo Prve rukometne lige Federacije BiH grupa sjever. Rukometaši „Sane 7“ su na gostovanju u Žepču poraženi sa dva gola razlike od tamošnjeg istoimenog kluba , a rezultat je glasio 33:31.

Treba istaći, da su Sanjani u ovoj utakmici protiv favorizovanog domaćina nastupili znatno oslabljeni. Naime, u Žepče nisu puutovali golmani Kočić i povrijeđeni Pašagić, te standarni igrači Janković i Gredelj. Da stvar bude gora pobrinuo se jedan od najboljih igrača „Sane“, Bojić, koji je u desetoj minuti drugog poluvremena dobio crveni karton nakon trećeg isključenja. Kako nas je informisao trener sanskih rukometaša, Ibrahim Alihodžič, i pored problema sa igračkim kadrom, njegovi igrači su pružili dostojan otpor kvalitetnoj i iskusnoj ekipi Žepča kojima su bodovi bili itekako potrebni u borBi za prvo mjesto.

Alihodžić naglašava da su Sanjani, iako znatno oslabljeni, mogli osvojiti i jedan bot. Naime, minut prije kraja domaćini su vodili samo jedan gol razlike, a sanski rukometaši su imali napad. No, navodno zbog lošeg izvošenja deveterca Ramić dobija iskljućenje, što domaćini koriste i na na kraju slave. Trener Alihodžić kaže da svi igrači koji su u ovoj utakmici branili boje kluba kluba zaslužuju čestitke za borbenost i pruženu igru, a posebno su se istakli Burzić, Blagojević i Hibić, te golman Aganbegović koji nje zabilježio čak 15 odbrana.
U ovom kolu odigrana je samo još jedna utakmica u kojoj je lider prvenstva „Sloboda Solana“ na svom terenu sa 33:26 porazila ekipu „Bosna TS“. Utakmica „Bihać“ – „Tuzla“ nije odigrana zbog suspenzije gostujućeg tima, a slobodni su bili Kanjanj i Lukavac.
„Sana 7“ je ostala na četvrtom mjestu na tabeli sa 22 osvojena boda, a do kraja prvenstva će se voditi neizvjesna borba između prvoplasirane „Sloboda Solane“ i drugog „Žepča“ za ulazak u Premijer ligu BiH.

Tuzlaci trenutno imaju samo tri boda više.
U narednom kolu u Sanskom Mostu treba gostovati ORK „Tuzla, u derbiju kola trećeplasirani „Kanjanj“ doćekuje „Žepče“, a „Sloboda solana“ će ugostiti „Bihać“. Slobodne su ekipe „Bosna TS“ i „Lukavac“.