Sarajevo izbacilo Levski, na redu crnogorska Zeta

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u treće pretkolo Evropske lige. Bordo momci su večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase” savladali Levski sa 3:1 uz dva gola Saida Husejinovića i Asmira Suljića. U prvom meču u Sofiji bilo je 1:0 za Bugare.

U narednom pretkolu Sarajevo će igrati protiv crnogorske Zete koja je zahvaljujući golu u gostima nakon ukupnih 3:3 izbacila finski  Jyvaskyla JK

Iako je Sarajevo od početka zaigralo dosta oprezno prepustivši posjed lopte Bugarima, ozbiljnijih situacija pred oba gola nije bilo sve do 12. minute kada je bordo tim anulirao zaostatak iz Sofije.

Belošević je dubinskom lob-loptom prebacio odbranu Levskog i uposlio Husejinovića. Ovaj se u trku othrvao svom čuvaru, sručio se ka golu Levskog i rutinski pored istrčalog Ilieva poslao loptu u mrežu oko 12.000 navijača u trans.

Slavlje na tribinama pošteno se nije ni smirilo, a na semaforu je stajalo 2:0. Igrala se 14. minuta kada je Hadžić probio desnu stranu, ušao u kazneni prostor, sjajno sačekao utrčavanje Suljića i pored kapitena Levskog Angelova na malom prostoru proslijedio loptu do  brzonogog prvotimca Sarajeva koji iz prve cijepa mrežu Ilieva za 2:0.

Mogli su gosti potpuno biti dotučeni u 30. minuti. Ponovo su u akciji bili Suljić i Hadžić, samo što su uloge bile zamijenjene. Prvo je Huseinović na 40 metara od gola primio loptu i napao kroz sredinu, Hadžić je otišao u offside, no Said je sačekao Suljića. Bila je to mat pozicija, no Suljić je uputio preslabu loptu ka potpuno samom Hadžiću na petercu koju je na kraju ukrotio golman Levskog.

U 32. minuti šok na Koševu. Iz potpuno bezopasne akcije dosuđen je penal za goste. Zračni duel su u šesnaestercu imali Tatomirović i Ivanov kojeg je sudija okarakterisao kao prekršaj i pokazao na bijelu tačku. Penal je izveo De Carvalo i loptu poslao u desnu, a Adilovića u lijevu stranu. Bilo je to 2:1, rezultat koji je Bugare vodio u treće pretkolo.

Do kraja poluvremena Sarajevo se pošteno nije sastavilo sa loptom, a gosti su se okuražili i sve više prijetili. Igralo se uglavnom na polovini našeg tima uz nekoliko opasnih situacija pred golom Adilovića.

Tek u drugoj minuti sudijske nadoknade igrači Dragana Jovića ponovo prijete preko Suljića, no brži od napadača Sarajeva na ćošku šesnaesterca bio je Ilijev pa se na odmor otišlo sa rezultatom 2:1.

U nastavku potpuna ofanziva Sarajeva. Gosti su u prvoh 15-ak minuta drugog dijela bili satjerani u mišju rupu. Iz takve igre prvo se izrodila stopostotna prilika Hisejinovića u 55. minuti kada sa desetak metara neometan šutira ravno u golmana Ilijeva.

No iskupio se prvotimac Sarajeva za taj promašaj šest minuta kasnije. I to na kakav način. Uzeo je loptu na 40 metara, a onda na putu do šesnaesterca nanizao četvoricu gostujućih igrača. Briljantnu majstoriju zaključio je topovskim udarcem kroz uši Ilijeva za 3:1.

Do kraja je Levski imao najbolju priliku na meču. U 72. minuti sa svega pet metara nabačenu loptu umjesto glavom Opoku je traljavo udario prsima te je poslao pored desne stative Adilovića.