Seferović najbolji strijelac lige! Benfika prvak

Odigrano je posljednje 34. kolo portugalske premijer Liga NOS, Benfica je u Lisabonu dočekala osmoplasiranu ekipu prvenstva Santa Clara i pobijedila sa 4 : 1.

Benfica je pobjedom osvojila portugalsko prvenstvo sa dva gola prednosti ispred Porta.

Haris Seferović je sa dva pogodka donio svom timu titulu. Već u 16 minutu utakmice Seferović je pogodio za vodstvo od 1:0. Drugi gol Seferović je postigao u 56 minuti za 4:0.

Time je krunisao dva trofeja, jedan za ekipu drugi za sebe.

Haris je ove godine osvojio trostruku titulu. Promovisan je u najboljeg strijelca portugalskog prvenstva za sezonu 2018/19, sa postignuta 23 gola uz 6 asistencija i samo jedan žuti karton u prvenstvu.

Benfika je prvak Portugala u sezoni 2018/19 i učesnik Lige prvaka naredne sezone.

Treća Harijeva titula je osvojena nedavno.
Postao je suprug, a uskoro će biti otac.