Seferović potopio Belgiju za prvo mjesto Švicarske

Liga A, Grupa 2

Švicarska – Belgija 5:2

Belgijanci su odlično otvorili utakmicu te su poveli već u 2. minuti golom Thorgana Hazarda koji je iskoristio grešku odbrane Švicarske. Isti igrač je pogodio mrežu Švicaraca i u 17. minuti za prednost Belgije od 2:0. Međutim, domaći uspijevaju smanjiti zaostatak u 26. minuti kada je iz penala pogodio Ricardo Rodriguez, a potom i izjednačiti preko Harisa Seferovića u 31. minuti susreta.

Isti igrač je režirao preokret u 44. minuti postigavši gol za 3:2, a tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.
Švicarci su u nastavku imali dvije šanse prije nego su postigli i četvrti gol. U 62. minuti je pogodio Nico Elvedi za 4:2, a za konačnih 5:3 se pobrinuo Seferović kompletiravši hat-trick. Ovom pobjedom je Švicarska osvojila prvo mjesto u grupi i tako se plasirala na završni turnir koji će se igrati u Portugalu.