Seferović zabio dva gola za uvjerljivu pobjedu Benfice

U 19.kolu portugalske NOS lige igranom u utorak., 29.01.2019.godine od 20:00 sati u Lisabonu, drugoplasirana Benfica je na svom terenu igrala protiv petnaestoplasirane Boavista Porto i slavila sa rezultatom 5:1(2:1).

Odlična igra Harisa Seferovića u prvenstvenom susretu protiv Boaviste, okončana je sa dva gola. Važan gol na početku drugog poluvremena za vodstvo od 3:1 u 54.minuti, a potom i za 4:1 u 72.minuti.

Haris je još jednom potvrdio da je važna karika i igri slavnog kluba iz Lisabona.

Podsjećamo da je Seferović, već nekoliko utakmica među najboljim ili najbolji igrač Benfike, koja je druga u portugalskom prvenstvu, sa dva boda zaostatka iza vodećeg Porta.

Ova sezona je za Harisa Seferovića bitna i zbog činjenice da je dokazao da može u kontinuitetu pružati odlične nastupe. U odigranih 16 utakmica portugalske NOS lige postigao je 10 golova uz 3 asistencije.