Selimbegović s Regensburgom eliminisao bundesligaša iz Kupa Njemačke

Nogometaši Regensburga, koje s klupe predvodi bh. stručnjak Mersad Selimbegović, iznenađujuće su se plasirali u četvrtfinale Kupa Njemačke nakon što su sinoć poslije penala bili bolji od bundesligaša Kolna.

Ipak, nije tako dobro krenulo po njemačkog drugoligaša budući da su nakon pola prvog poluvremena imali zaostatak od dva gola jer su Jakobs i Dennis pogađali mrežu domaćih.

Regensburg se u igru vraća golom Kennedyja u 35. minuti, a do 2:2 dolaze dvije minute prije odlaska na odmor kada se u strijelce upisao George. U međuvremenu je VAR poništio pogodak gostiju zbog ofsajda.

Koln je u nastavku meča mogao ponovo do vodstvo u 78. minuti kada je Dennis promašio penal, a kako više nije bilo pogodaka igrali su se produžeci, a nakon toga i penali.

Sretniji i spretniji bili su igrači Regensburga pa je tako Selimbegović ostvario veliki podvig i najveći uspjeh u svojoj trenerskoj karijeri.

Žrijeb četvrtfinala Kupa Njemačke će se naknadno održati, a osim Regensburga, među osam ekipa su još Essen, Wolfsburg, Kiel, Borussia M'Gladbach, Werder, RB Leipzig i Borussia Dortmund.