NaslovnicaSportslajder

Senijad Ibričić dvostruki strijelac za svoj tim u turskoj super ligi

U gradskom derbiju između turskih timova Kayseri Erciyesspora i Kayserispora, Kayseri Erciyesspor je pobijedio rezultatom 4:0.

Kayserispor, u 23. koli turske super lige, dočekao je Kayseri Erciyesspora. Klubovi, koji su na dnu tabele, borili su se za pobjedu.

Nakon što je Edinho potresao protivničku mrežu u 44. minuti, prvo poluvrijeme na stadionu Kadir Has završeno je rezultatom 1:0.

Deset minuta nakon početka drugog poluvremene, u 55. minuti, ponovo je Edinho dao gol i povećao rezultat na 2:0.

Bh. reprezentativac Senijad Ibričić, koji nosi dres Kayseri Erciyesspora, prvo u 81. minuti, a zatim iz penala u 86. minuti, zatresao je mrežu Kayserispora, te je utakmica završena rezultatom 4:0.

Kayseri Erciyesspor, nakon odigrane 23 utakmice, nalazi se na 16. mjestu sa 22 boda, a Kayserispor na 18. mjestu sa 16 bodova.