NaslovnicaSanski MostSport

Šest golova Pod Borićima

Nogometaši Jedinstva jučer su na stadionu Pod Borićima u Bihaću u okviru 12.kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u komšijskom derbiju deklasirali ekipu Podgrmeča rezultatom 5:1.

Crveno – bijeli od prve minute kreću na gol Podgrmeča. Redaju se prilike preko Hodžića, Galina i Bešića, ali rezultat se nije mijenjao sve do 23.minute. Bešić na lijevoj strani ubacuje za usamljenog Galina, kojem nije bilo teško glavom matirati golmana Hamzambegovića.

I nakon što su zatresli mrežu Podgrmeča, nogometaši Jedinstva napadaju na gostujući gol. U 33.minuti u gužvi pred golom gostiju lopta dolazi do Nuhanovića, koji postiže efikasan pogodak za vodstvo svoje ekipe od 2:0. Samo dvije minute kasnije glavni sudac Zukanović iz Lukavca ne dosuđuje očigledan penal za domaće. Kovačević izlazi sam pred gol Podgrmeča, s leđa ga ruši Ćosić, ali arbitar samo odmahuje ruke.

Drugo poluvrijeme počinje odličnom akcijom Bešića, Kovačeića, Galina i na kraju Nuhanovića, ali nažalost udarac ovog zadnjeg odlazi pored gola. U 55.minuti susreta vrijedio spomenuti silovit udarac Bešića, ali golman Hamzabegvić krajnjim naporom loptu je izbacio u korner. U 63.minuti crveno – bijeli dolaze do trećeg pogotka. Dizdarić odlično dodaje za Kovačevića, a ovaj drugi rutinski šalje loptu u mrežu Podgrmeča. U 72.miniti Kovačević dodaje za Galina, međutim lopta odlazi preko gola. U 74.minuti Jedinstvo dolazi i do četvrtog pogotka. Nesebično dodavanje Galina za rezervistu Jušića koji nonšalantno matira golmana Podgrmeča za visoko vodstvo svoje ekipe. U 83.minuti rezervista Nuspahić ulazi u kazneni prostor gostiju, ruši ga neko od igrača Podgrmeča, a ovog puta Zukanović pokazuje na bijelu tačku. Loptu namješta Mešić, loptu šalje u desnu, a golmana u lijevu stranu za visokih 5:0. U 93.minuti konačnih 5:1. Slobodni udarac na nekih 17 metara, a euro gol postiže Ibričić.

NK JEDINSTVO – NK PODGRMEČ 5:1

Stadion Pod  Borićima. Gledatelja: 300. Strijelci: 23” 1:0 Galin, 33” 2:0 Nuhanović, 63” 3:0 Kovačević, 74” 4:0 Jušić, 83” 5:0 Mešić – 11m, 93” 5:1 Ibričić.

NK JEDINSTVO: Drljača, Mešić, Dizdarić (Mujezinović), Bešić (Jušić), Hodžić, Čizmić, Nuhanović, Trejić, Galin (Nuspahić), Stupac, Bešić, Kovačević.
NK PODGRMEČ: Hamzambegović, Ćosić, Krantić, Fifić, Brkić, Hodžić, Rizvan, Podunavac, Burić, Kaltak, Ibrićić.