Šestica Reala i rekord Ronalda, Tottenham nakon preokreta produbio krizu Milionera

Luka Modrić zabio je svoj prvi gol otkako je počeo nositi dres s brojem 10 Reala! I to u utakmici u kojoj je postao hrvatski rekorder Lige prvaka!

Naime, gostovanje kod APOEL-a 64. mu je utakmica u Ligi prvaka, čime je pretekao Srnu sa 63 nastupa na listi Hrvata u LP.

A gol, golčina koju je zabio gotovo je ista onome Turcima na otvaranju Eura 2016.: iz voleja je dočekao jednu loptu koju su domaćini izbili, opalio s 25 metara i lopta je ušla u mrežu!

Bilo je to u 23. minuti, dok je Benzema u 39. iskoristio zicer za 2:0.

U strijelce se upisao i Nacho, u 41. minuti za 3:0, nakon kornera, loptu mu je glavom prebacio Varane, a Nacho je izbjegao zaleđe i gurnuo loptu nogom u mrežu.

Benzema je na vrlo nesebičnu asistenciju Ronalda (mogao je lako i sam zabiti!) povisio na 4:0 u 45. minuti. Zabio je i Cristiano Ronaldo, u 49. minuti glavom nakon Marcelova ubačaja.

Pa je Ronaldo pogodio i za 0:6, u 54. minuti, nakon grozne greške APOEL-ove odbrane. Time je Cristiano došao do 18 golova u jednoj godini u Ligi prvaka, što nikome ranije nije uspjelo.

U drugoj minuti APOEL-ov golman Nauzet Perez dobio je nezgodan udarac u glavu, izgubio je svijest i nekoliko mu se minuta ukazivala pomoć.

Na Westfalenstadionu Borussia je protiv Spursa hvatala zadnji voz za prolazak grupe. Žuto-crni se nalaze na trećem mjestu sa samo dva osvojena boda te im je nasušno potrebna pobjeda protiv lidera skupine.

Borussia je povela s 1:0 u 31. minuti golom Aubameyanga nakon sjajnog proigravanja petom Jarmolenka.

Izjednačio je lijepim udarcem s ruba šesnaesterca Kane u 49. minuti, što mu je 39. gol u 38 nastupa ove godine!

A preokrenuo je Son u 76. minuti nakon još jedne sjajne asistencije Allija.

Borussia: Bürki – Schmelzer, Zagadou, Bartra, Toljan – Kagawa, Weigl, Götze – Guerreiro, Jarmolenko, Aubameyang

Tottenham: Lloris – Aurier, Sanchez, Vertonghen, Rose – Dier, Winks, Eriksen Dele – Son, Kane

Monaco je ugosio Leipzig, a njemački klub poveo je u šestoj minuti autogolom Jemersona, Subašić je bio nemoćan. Kao i tri minute kasnije kad je Werner povisio na 2:0! Da bi u 31. minuti Falcao srušio Orbana u svom kaznenom prostoru, a Werner s bijele tačke zabio i za 0:3!

Falcao je u 43. smanjio na 1:3, no već u 45. Subašić je opet nemoćno, čak i ljutito na saigrače širio ruke – Naby Keita pogodio je za 1:4.

Monaco je prvi put nakon 2009. kod kuće primio četiri gola!