Show Edina Džeke u Firenci: Roma razbila Fiorentinu za sjajan kraj 2019. godine

Nogometaši Rome pobijedili su na Artemio Franchiju u okviru 17. kola Serije A ekipu Fiorentine rezultatom 4:1 i tako potvrdili da se nalaze u odličnoj formi u posljednje vrijeme. Posebno je raspoložen bio kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je postigao pogodak i još dva puta asistirao.Utakmica nije obilovala mnogo prilika, ali gotovo svaka od njih krunisana je pogotkom. Tako je Džeko već u 19. minuti zatresao mrežu domaćih nakon proigravanja Zaniole s desne strane..

Samo dvije minute kasnije bilo je 0:2. Kolarov je u svom stilu izveo sjajan slobodan udarac i donio sigurno vodstvo Vučici.

Ipak, prije odlaska na odmor Badelj je smanjio rezultat i donio nadu Fiorentini u pokušaju da dođe do izjednačenja u nastavku utakmice.

Međutim, očajna Fiorentina nije ništa napravila u drugom poluvremenu, što je Roma kaznila iz jednog napada u 73. minuti. Ponovo je raspoloženi Džeko bio u akciji uposlivši Pellegrinija, koji majstorski pogađa za 1:3. Međutim, tu se Džeko nije zaustavio pa je dvije minute prije kraja meča uzvratio za asistenciju Zaniolu, koji postavlja konačnih 1:4.

Roma se nalazi na četvrtom mjestu Serije A, dok je Fiorentina na 14. poziciji. Sada slijedi pauza u italijanskom prvenstvu, a Roma početkom naredne godine dočekuje na svom terenu Torino i Juventus. Fiorentina će 2020. godinu otvoriti gostovanjem kod Bologne.