Sjajan pogodak Džeke na otvaranju sezone nedovoljan za Rominu pobjedu

Ekipa Rome remizirala je protiv Genove u meču 1. kola italijanske Serije A rezultatom 3:3, a Edin Džeko u prvom kolu postigao je jedan pogodak.Roma je odlično otvorila meč i već u šestoj minuti Under sjajno pogađa nakon soloprodora, a asistencija kod ovog gola ide Edinu Džeki.

Samo deset minuta nakon toga, Pinamonti pogađa za 1:1, ali u 30. minuti nakon fantastičnog driblinga Edin Džeko postiže svoj prvi gol u novoj sezoni i donosi novu prednost Romi. Do poluvremena, Genoa je opet stigla do poravnanja, a strijelac je ovaj put bio Criscito s bijele tačke.

U 49. minuti Aleksandar Kolarov postiže sjajan gol iz slobodnog udarca za treće vodstvo Rome, no u 70. minuti Kouame pogađa za 3:3, što je na kraju bio i konačni rezultat meča.

Brescija je na gostovanju kod Cagliarija upisala pobjedu rezultatom 1:0, dok je Torino na svom terenu savladao Sassuolo sa 2:1.

Susret Verone i Bologne završen je bez pobjednika (1:1).

Atalanta je kao gost porazila SPAL i to nakon što su u 27. minuti gubili sa 2:0. Preokret gostima iz Bergama donio je rezervista Muriel koji je s dva pogotka u 71. i 76. minuti donio važna tri boda ovoj ekipi.