Sjajna sezona Demira Jakupovića

Fudbaleri Borca savladali su na Gradskom stadionu u Banja Luci ekipu Podrinja iz Janje rezultatom 3:0 u meču 8. kola Lige za šampiona Republike Srpske.

U petom minutu izabranici Darka Vojvodića su zaprijetili golu ekipe iz Janje: šut je sa ivice šesnaesterca oprobao Demir Jakupović, ali je čuvar mreže gostiju Saša Ćurčić bio veoma dobro postavljen.

Šut na gol u 5.minuti utakmice Demira Jakupovića sa ivice šesnaesterca, brani Ćurčić. Nespretno vraćanje glavom stopera Podrinja i gol kraj iznenađenog golmana za 1:0.

U 29.minuti Jakupović odlično proigrao Aničića, ovaj sa 8 metara pogađa spoljni dio stative i lopta odlazi u gol aut.

U 32.minuti Jakupović pokušao iskosa sa lijeve strane, gađao prvi ugao, golman ostao ukopan, ali je lopta prošla za malo pored stative.
U kaznenom prostoru je srušen Mojović, siguran sa bijele tačke je Aničić za 2:0.

Novi šampion Republike Srpske uzvratio je samo 120 sekundi kasnije, kada je Jakupović proigrao Aničića koji udarcem sa 8 metara pogađa spoljni dio stative.

Demir Jakupović je postigao gol u 34.minuti utakmice,ali je poništen zbog ofsajda.

Pogrešno vraćanje lopte golmanu iskorištava Igor Aničić za konačnih 3:0.

Crveno-plavima do kraja sezone su preostali susreti sa Željezničarom i Rudar Prijedorom.