Sjajne medalje za Judo klub „Sanski Most“

Mladi članovi nedavno osnovanog Judo kluba „Sanski Most“  nastavili su ostvarivati zapažene rezultate. Ovaj put su bili uspješni na veoma jakom turniru u Sarajevu gdje su se četiri puta penjali na pobjedničko postolje osvojivši dvije zlatne, te po jednu srebrnu i bronzanu madalju.

U proteklu nedjelju je u Vogošći  održan Međunarodni judo turnir “Kup Grada Sarajeva ” na kojem je nastupilo više od 400 takmičara iz 40 klubova iz BiH, Srbije, Hrvatske i Crne gore.  Na ovom sportskom događaju zapažen rezultat je ostvario JK „Sanski Most“  koji je nastupio sa četiri mlada takmičara i svi su se penjali na pobjedničko postolje osvojivši  dvije  zlatne, te po jednu srebrnu i bronzanu  medalju.

Zlatnom medaljom se okitila Farah Imširević koja je pokazala svoj talenat i pobijedila u dvije borbe. Ona je 1. mjesto osvojila u konkurenciji mlađe poletarke U 9 -28 kg. Ponovo je dobar nastup je imala i Enna Bašić koja je dokazala da s pravom nosi epitet jedne od najboljih u konkurenciji kadeta . Enna je pobijedila u dvije borbe i zasluženo 1. mjesto osvojila u konkurenciji U18 – 48kg.

Srebrnu medalju je osvojila Sumea Jakupović koja je  2. mjesto osvojila u konkurenciji  mlađe poletarke U 9 -25 kg, dok je Ismail Jakupović   osvojio 3.mjesto u konkurenciji mlađi poletarci U 9 -22 kg. Treba posebno naglasiti da je ovo tek drugo takmičenje Sumei i Ismailu.

Iz Judo kluba „Sanski Most“ su čestitali  svojim takmičarima na odlično odrađenim borbama  i osvojenim medaljama, ali prije svega na lijepom ponašanju tako da su na velikom takmičenju dostojanstveno predstavili svoj klub i grad Sanski Most.