NaslovnicaLokalne temeUSK

Sjajni Abdihodžić odbranio Jedinstvo u Mostaru

Velež je u 2. kolu Prve lige u Vrapčićima dočekao Jedinstvo iz Bihaća, a na kraju pobjednika nije bilo, 0:0.

Bolji je mostarski tim bio u prvom dijelu. Imali su više loptu u svom posjedu, a najbolju šansu propustio je Lukomirak u 15. minuti kada je uzdrmao prečku gostujućeg tima.

Međutim, iako je Velež bio bolji tim u prvom dijelu, ali se na poluvrijeme otišlo s nepopularnih 0:0.

Nastavak donosi nekoliko šansi na obje strane. Zvonić je prijetio golu Abdihodžića koji sjajno brani, da bi na drugoj strani Mustedanagić šutirao pored gola. Isti igrač je i u 64. minuti imao sjajnu šansu, ali iz dobre pozcije je neprecizan.

Oba tima su do kraja imala šanse za postizanje gola. Velež je bio nešto konkretniji i opasniji, ali je ostalo 0:0 najviše zahvaljujući golmanu gostiju Alminu Abdihodžiću, koji je bio zaista sjajan.