Sjajni Begović blistao u prvom nastupu sezone i sačuvao Evertonu premijerni trijumf

Nakon povrede golmana Jordana Pickforda, zamijenio ga je bivši reprezentativac BiH Asmir Begović i upisao sjajan nastup u dresu Evertona u pobjedi protiv West Hama rezultatom 1:0.

Everton nije imao niti jednu pobjedu u prvih sedam kola Premier lige, ali je danas savladao West Ham i došao do velikog rezultata kojim je prekinut katastrofalni niz.

Jedini gol na utakmici postigao je Neal Maupay u 53. minuti. Bivši napadač Brightona je odlično primio loptu koju je poslao Alex Iwobi, a onda je volej udarcem zakucao u mrežu gostiju iz Londona.

Za to vrijeme na golu Evertona sjajan je bio Asmir Begović. Bivši reprezentativac BiH je upisao pet odbrana, među kojima i fantastična nakon što je u 85. minuti Maxwel Cornet izašao na njega usamljen po lijevoj strani.

Ostalo je 1:0 tako da Everton bilježi prvu pobjedu, a Asmir Begović bi trebao i u narednim utakmicama biti jedinica Karamela.