Naslovnicainmedia danas

Sjajni karatisti “Hurija”

Mladi sanski karatisti su nastavili sa serijom odličnih rezultata. Novi uspjeh su ostvarili na veoma jakom takmičenju u Cazinu.

U Cazinu je održan karate KUP USK za djecu, kadete, juniore i U21 – „Cazin Open 2022“ na kojem je učestovalo  19 klubova sa 556 takmičara. Na ovome velikom takmičenju odlične rezultate su ostvarili članovi karate kluba „Hurije“  iz Sanskog Mosta koji su u veoma jakoj konkurenciji ponovo dokazali gdje god da se pojave po pravilu važe za jedne od  najuspješnijih.

Ovaj put su se 16 puta penjali na pobjedničko postolje osvojivši po 5 zlatnih i srebrnih, te 6 bronzanih medalja.  Zlatnim medaljama su se okitili Enna Bećirević, Orhan Mujanović, Muniba Sinanović, Merjema Žerić i Hatidža Draganović, srebrne medalje su osvojili Elma memić, Lejla Mulalić, Ajna Ređović, Adnan Huzejrović i Munaba Žerić, a bronzane medalje su osvojili  Denijač Čaušević, Muhamed Žerić, Muniba Sinanović, Sumeja Mujkić, Elvin Islamčević i Ajdin Alihodžić.

Treba ponovo istaći da zasluge za novi uspjeh mladih sanskih Hurija svakako pripadaju i treneru Kemalu Hodžići Hepi koji je još jednom odlično pripremio svoje pulene za veliko takmičenje. Iz Uprave kluba čestitali su svim takmičarima na ostvarenim rezultatima, kao i roditeljima na podršci.

Recimo, da za mlade sanske karatiste nema odmora i oni nastavljaju sa redovnim i napornim trenizima za naredna takmičenja, a narednu takmičenja su u Sarajevu i u Banja Luci.