Sjajni Musa brojao do 14 protiv Dončićevih Mavericksa i došao do rekorda karijere

Košarkaši Brooklyn Netsa čiji dres nosi reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa sinoć su gostovali kod Dallas Mavericksa, a domaćin je upisao trijumf rezultatom 123:111

.Mavsi su do ključne prednosti došli u samoj završnici susreta, a odličnu partiju u dresu Mrežica pružio je Musa. Naš košarkaš susret je završio sa 14 postignutih poena, a dodao je i tri asistencije za nešto više od 17 minuta provedenih na parketu American Airlines Centra.

Ovo je Musin najbolji učinak u NBA ligi kada su u pitanju postignuti poeni.

Imali su Netsi nakon prvog poluvremena prednost rezultatom 65:60. Mavsi nošeni Lukom Dončićem zaigrali su bolje u drugom poluvremenu, a Musa sjajnim polaganjem na isteku treće četvrtine donosi izjednačenje svojoj ekipi (93:93).

Mavsi su posljednjih deset minuta ipak riješili u svoju korist rezultatom 30:18 i na kraju slavili s 12 poena razlike (123:111).

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Dončić sa 31 postignutim poenom, a dodao je i 13 skokova i sedam asistencija. Kod Brooklyna najefikasniji je bio Dinwiddie s 19 postignutih poena.