NaslovnicaSanski MostSport

Smiješi li nam se Premijer liga?!

Nogometaši Podgrmeča nastavili su sa serijom odličnih rezultata. U okviru 8. kola Prve lige FBiH  sanski prvoligaš  je pred oko 300 svojih vjernih navijača rezultatom 2:1 porazio momčad Budućnosti iz Banovića.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu u kojem su sanski igrači pružili fantastičnu igru, možda i najbolju u dosadašnjem dijelu prvenstva. Redali su se napadi, stvarane šanse, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Slobodno možemo reći, Podgrmeč je u prvom dijelu utakmice mogao riješiti ovaj susret, a gostujuću ekipu je spasila neefikasnost domaćih igrača ili bolje rečeno sportska sreća. Podatak, da golman domaćih Hamzabegović u tom dijelu igre nije imao niti jednu intervenciju dovoljno govori o omjeru snaga na terenu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a odmah u prvim minutama nastavka Podgrmeč dolazi u vodstvo.

U 47. minuti Anel Podunavac sa oko 20 metara jakim i preciznim  udarcem šalje loptu u desni ugao gostujućeg vratara. Podgrmeč i dalje nastavlja sa napadima, stvaraju se šanse, a Budućnost spašavaju dvije stative. Inicijativa domaćina urodila je plodom u 62 minuti, kada Ibrićić odlično asistira Krantiću, a ovaj vješto postiže drugi gol. Samo tri minuta kasnije Budućnost uspijeva  postići gol, a strijelac je Mujić nakon odlično izvdene akcije. Gostujući igrači u nastavku lagano preuzimaju inicijativu na terenu, ali bez konkretnih akcija za postizanje gola, dok domaći igrači šansu traže preko kontranapada. Ipak, na kraju i više nego zaslužena pobjeda  Podgrmeča, što je potvrdio i trener Budućnosti Nijaz Šahbazović.
„ Mi smo danas nastupili u dosta podmlađenom sastavu bez pet standardnih igrača. Što se tiče utakmice, ja sam zadovoljan igrom, ali ne rezultatom. No, ovi mladi momci su pokazali da ima perspektive i da će u budućnosti  još više napredovati. Ja čestitam ekipi Podgrmeča na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo novim utakmicama.

„Šef stručnog štaba Podgrmeča, Benjamin Kjučanin, prezadovljan je zalaganjem i igrom svojih igrača.
„ Iskreno rečeno, Budućnost je Budućnost, ekipa koja je igrala Premijerligu i bez obzira da li igra bez pet standardnih ili sa drugim igračima, vidjelo se da  zaista imaju  kvalitet. Došli su i u Sanski Most  tražiti svoju šansu i povoljan rezultat, ali mi smo jednostavno bili bolji.  Ja sam zadovoljan dobrom predstavom igrača Podgrmeča. Čitavu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu, smo bili bolji i stvorili smo veliki broj prilika koje nismo iskoristitli. U drugom poluvremenu smo nastavili da igramo sa istim tempom i mislim da smo zasluženo pobijedili  jako dobru ekipu Budućnosti“, rekao je Ključanin.

U narednom kolu sanski nogometaši idu na neugodno gostovanje u Goražde. Trener Ključanin se nada povoljnom rezultati i u ovoj utakmici.
„ Mi imamo sedam dana da se pripremamo za naredni susret. Idemo u Goražde da se nadigravamo i da pokušamo da se vratimo neporaženi. Imamo dovoljan fond igrača, bez obzira što neće putovati Ibričić i Rizvan zbog duplih žutih kartona. Mislim da imamo adekvatne zamjene, odnosno igrače koji mogu nadomjestiti nedostatke i pokušaćemo na ovom teškom gostovanju osvojiti barem jedan bod“, ističe Ključanin.

Podgrmeč je pobjedom protiv Budućnosti ostvario petu ovosezonsku pobjedu, četiri kod kuće i jednu na strani, a ima i dva gostujuća remija. Sanjani su trenutno  na drugom  mjestu na tabeli sa 17 osvojenih bodova, koliko ima i prvoplasirani Vitez. No, trećeplasirarni Branitelj sa 15 bodova ima utakmicu manje, a obzirom da igra protiv bugojanske Iskre  kod kuće, Mostraci će navjerovatnije preuzeti vodstvo na tabeli. Tad bi Podgrmeč bio treći, sa bodom zaostatka za vodećim i istim brojem kao drugoplasirana ekipa, što je svakako veliki uspjeh.

Nakon dobrih rezultata na početku sezone, smiješi li se Podgrmeču Premijer liga BiH, sve je moguće do kraja, imamo pravo sanjati!!