U organizaciji Osnovne škole “Skender Kulenović” danas je u Staroj gradskoj vijećnici u Sanskom Mostu održana ceremonija dodjele diploma i zahvalnica najuspješnijim pojedincima na proteklim takmičenjima.Najuspješniji na Općinskom takmičenju iz matematike:
1. mjesto u konkurenciji petih razreda- Armano Merdžić (OŠ “5.Oktobar”)
1. mjesto u konkurenciji šestih razreda- Elma Hadžić (OŠ “5.Oktobar”)
1. mjesto u konkurenciji sedmih razreda- Adis Pašić (OŠ “Prva sanska škola”)
1. mjesto u konkurenciji osmih razreda devetogodišnje škole- Aldin Karabeg (OŠ “Hasan Kikić”)
1. mjesto u konkurenciji osmih razreda osmogodišnje škole- Husein Čaušević (OŠ “Prva sanska škola”)
Za pripremanje najboljih, priznanja su dobili i njihovi nastavnici:
-Merima Krupić, Alma Bahtić, Maida Biščanović i Velida Suljanović iz Osnovne škole “5.Oktobar”
-Senad Mulić, Edita Beširević i Ćazima Mundžić iz Osnovne škole “Prva sanska škola”
-Mujo Ganović i Narcisa Mujačić iz Osnovne škole “Hasan Kikić”
-Jasmina Čelić i Mediha Zukanović iz Osnovne škole “Skender Kulenović” i
-Haris Ramić iz Osnovne škole “Fajtovci”
Najuspješniji na Općinskom takmičenju iz fizike:
1. mjesto u konkurenciji osmih razreda devetogodišnje škole- Ermin Rahmanović (OŠ “Prva sanska škola”)
1.mjesto u konkurenciji osmih razreda osmogodišnje škole- Lejla Sefić (OŠ “Skender Kulenović”)
Najuspješniji na Općinskom takmičenju iz informatike:
1. mjesto- Emanullah Hukić (OŠ “Mahala”)
Nastavnici koji su pripremali najbolje:
-Fadila Drobić iz Osnovne škole ” Hasan Kikić”
-Jasmir Poljak iz Osnovne škole ” Mahala”
-Mirzet Kuželj i Sejad Kurbegović iz Osnovne škole “5.Oktobar”
Najbolja iz Biologije je bila učenica Osnovne škole “Skender Kulenović” -Elma Velić
Najbolja iz Historije je bila učenica Osnovne škole “5.Oktobar” – Belma Husić
Najbolji iz Geografije bio je učenik Osnovne škole ” 5.Oktobar” -Haris Džananović
Nastavnici koji su pripremali najbolje:
-Muran Mehmed iz Osnovne škole ” Hasan Kikić”
-Amira Halilović iz Osnovne škole ” Skender Kulenović”
-Elizabeta Mešić i Zakira Cerić iz Osnovne škole “5.Oktobar”
-Elvira Kurbegović i Muran Mehmed iz Osnovne škole “Prva sanska škola”
-Osman Kešetović iz Osnovne škole “Fajtovci”
Najbolja u likovnom stvaralaštvu u konkurenciji od šestog do osmog razreda, bila je učenica OŠ “Vrhpolje” -Amina Mahić
Najbolja u likovnom stvaralaštvu u konkurenciji od prvog do petog razreda, bila je učenica OŠ “5.Oktobar” -Emina Ejupović
Najbolja u literarnom stvaralaštvu u konkurenciji od šestog do osmog razreda, bila je učenica OŠ “Prva sanska škola” -Lejla Šupuk
Najbolja u literarnom stvaralaštvu u konkurenciji od prvog do petog razreda, bila je učenica OŠ “Fajtovci” -Aldina Vukalić
Nastavnici koji su pripremali najbolje:
-Sejad Beširević iz Osnovne škole ” Hasan Kikić”
-Esadeta Selman iz Osnovne škole ” Skender Kulenović”
-Jasmin Kasumović, Anesa Hodžić i Ramiza Kaltak iz Osnovne škole “5.Oktobar”
-Alma Beširević, Hatka Kurbegović i Samira Talić iz Osnovne škole “Prva sanska škola”
-Medina Dizdarević, Azra Kaltak i Esma Velagić iz Osnovne škole “Fajtovci”
-Meho Batić i Timka Omanović iz Osnovne škole “Vrhpolje”
-Meho Batić i Alma Jakupović iz Osnovne škole “Mahala”
Najbolji od najboljih, nakon osam godina školovanja svojim znanjem i zalaganjem pokazali su da su prvi, te da se uloženi trud isplati.
Učenik generacije Osnovne škole “Hasan Kikić” -Edis Ramić
Učenik generacije Osnovne škole “5.Oktobar” -Belma Husić
Učenik generacije Osnovne škole “Skender Kulenović” -Lejla Sefić
Učenik generacije Osnovne škole “Prva sanska škola” -Husein Čaušević
Učenik generacije Osnovne škole “Vrhpolje” -Elma Hasanbegović
Učenik generacije Osnovne škole “Fajtovci” -Amina Čehić
Učenik generacije Osnovne škole “Mahala” -Aiša Kvrgić
Učenicima generacije načelnik Općine Sanski Most dr.Mustafa Avdagić je uručio jednokratne stipendije u iznosu od stotinu konvertiblinih maraka.
Svim nagrađenim želimo sve najbolje u nastavku obrazovanja.
[flagallery gid=25 name=Gallery]