Šok i nevjerica ove sezone imaju svoju adresu – Santiago Bernabeu!

Fudbaleri Barcelone večeras su pregazili na Santiago Bernabeu Real Madrid sa 3:0 u revanš susretu polufinala Kupa Kralja.

Katalonci su se tako na najbolji mogući način plasirali u veliko finale Kupa Kralja u kojem će pokušati da dođu do novog trofeja.

Treba biti pošten pa reći da je večeras Real odigrao dobro prvo poluvrijeme. Kraljevi su često prijetili vratima Ter Stegena, a najveće opasnosti stvarali su Vinicius Junior i Karim Benzema. Ipak, njemački golman i ponekad malo sreće bili su na strani Katalonaca pa je prvi dio susreta završen bez golova.

Ipak, u drugom poluvremenu smo itekako vidjeli uzbuđenja. Barcelona u 50. minuti gotovo ni iz čega dolazi do vodstva. Dembele je ubacio loptu u šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Luis Suarez koji pogađa za vodstvo svog tima.

Real je nakon toga napao svim silama i stvorio par dobrih prilika, ali nije uspio doći do gola. Barca je sve to fino lijepo kaznila i to u 69. minuti kada je Dembele ubacio loptu u peterac Reala gdje je Raphael Varane, u pokušaju da spasi gol, loptu poslao u mrežu.

Samo četiri minute kasnije Barca dobija i penal, a siguran sa bijele tačke je bio Suarez koji postavlja konačan rezultat susreta.

Barca će u velikom finalu igrati protiv boljeg iz meča Valencia – Real Betis. U prvom susretu je bilo 2:2.

Španski Kup Kralja, revanš polufinala:

Real Madrid – Barcelona 0:3

Luis Suarez has Barcelona ahead in the Copa Clasico!

The visitors are now 1-0 up at the Santiago Bernabeu in the second leg, meaning they lead 2-1 on aggregate