NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Sparta i dalje neporažena!

U Livnu je neriješenim rezultatom 2 : 2 (0:2) odigrana utakmica 4. kola Prve futsal lige F BiH grupa 2 između domaće ekipe Čulin mlin i Sparte iz Sanskog Mosta.

U dobroj i tvrdoj utakmici glavnu riječ je vodio sudijski par imajući dvostruki aršin pri dosuđivanju prekršaja, što je bio dodatni psihološki pritisak na igrače Sparte.

U 8. minutu Čulin mlin je iskoristio grešku odbrane Sparte i poveo sa 1:0. U 13. minutu ponovo neopreznost i greška u odbrani Sparte što domaćin koristi za 2:0. Tendenciozno sudjenje kulminiralo je dosuđivanjem kumulativnih faulova a zatim i kaznenog udarca, u 18. minutu utakmice, koji fantastično brani Bekir Raifi.

Odmah zatim Sparti ne sviraju očigledan faul. Minutu kasnije Edin Sarhatlić dobija udarac u glavu od domaćeg igrača, bez igranja lopte, da bi sudije napravile kompromis te isključile oba aktera događaja.

Eldar Kamenčić u 25. minutu iz slobodnog udarca sa 10 metara smanjuje na 2:1. Sudije koriste svaku priliku da oduzmu Sparti posjed lopte, te tako im neviđeno mnogo puta sviraju pogrešno izvođenje lopte iz auta. U tako napetoj atmosferi Sparta uspjeva stvarati šanse, tako u 12. minuti sudije sviraju faul u napadu kada je Kuželj bio sam pred golom domaćina.

Sparta ne prestaje da napada i stvara prilike za gol, a domaćin se brani nedozvoljenim sredstvima što sudije tolerišu ne svirajući prekršaje.Borba živaca se nastavlja u posljednjih pet minuta, Sparta smirenom i strpljivom igrom izjednačuje rezultat golom Nisveta Talića na 2:2.

Sudije nakon izjednačenja koriste svaku priliku da oduzmu Sparti posjed lopte, ali Sparta uspjeva preko Adnana Hamzabegovića u posljednjoj minuti da napravi priliku za gol, ali lopta od stative odlazi u gol aut.

Ekipa Sparte je pokazala snagu i karakter, te je strpljivom igrom uspjela izjednačiti negativan rezultat iz prvog poluvremena.

Utakmica se igrala u Sportskoj dvorani Dalibor Perković Dali u Livnu, bez prisustva publike.