Spektakularna pobjeda Sparte

U odličnoj i na kraju dramatičnoj nogometnoj predstavi sanska Sparta je na svom terenu pobijedila ekipu „Mujo Hrnjica“ iz Velike Kladuše. Igrači obje ekipe zaslužuju čestitke za prikazanu borbenu, dopadljivu i efikasnu igru.

U okviru 7. kola Prve Futsal lige FBiH grupa 4, malonogometni klub „Sparta“  iz Sanskog Mosta je ugostio ekipu „Mujo Hrnijica“  iz Cazina, a pobijedili su domaćini rezultatom 3:2: Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani pred velikim brojem gledalaca i u potpunosti je opravdala očekivanja.

Radilo se o susretu sportskih prijatelja, ali na terenu ljutih protivnika što se pokazalo i ovaj put. Igrači obje ekipe su svojim nogometnim vještinama pokazali sve čari ovog sporta. Viđen je kvalitetan i uzbudljiv nogomet, timovi su odigrali fer, korektnu i do skoro samog kraja neizvjesnu i dramatičnu utakmicu. Bilo je dosta efektivnih poteza, pet pogodaka i veliki broj golmanskih intervencija sa obje strane.

Igrači Sparte su bolje otvorili meč i sredinom prvog poluvremena golom Besima Burnića dolaze u vodstvo, a rezultatom 1:0 je i završeno prvo poluvrijeme. I u nastavku  odlična utakmica. Sparta stvara veliki broj prilika, pogađaju stativu i prečku, ali lopta neće u gol. Treba reći da su i gosti nekoliko puta dobro zaprijetili, a do promjene rezultata nije došlo zahvaljujući odličnom golmanu, mladom Bekiru Raifiju koji je sa nekoliko uspješnih intervencija spasio svoj gol i nagrađen je velikim aplauzima. Ipak, tri minute prije kraja ove utakmice za pamćenje Kladušani postižu dva gola i prave preokret.  T

ad su svi na tribinama mislili da gostujuća ekipa  nosi čitav plijen iz Sanskog Mosta, ali ne i nogometaši Sparte. Domaći igrači se ne predaju, napadaju i vrše pritisak koji se na samom kraju isplatio. Na scenu stupa odlični Adnan  Hamzabegović koji prvo u 39. minuti postiže gol za izjednačenje, te u posljednjoj minuti i za veliku pobjedu Spartanaca, a čestitke za borbenost i prikazanu igru zaslužuju svi igrači koji su branili boje kluba.  Svakako čestitke zaslužuju i gostujući igrači, kojima ostaje žal za osvajanjem jednog boda, pa čak i pobjede. To potvrđuju i riječi Senada Šehića, trenera ekipe „Mujo Hrnjica“, koji se zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i fer i korektnoj igri, te čestitao na zasluženoj pobjedi.  J

edan od zaslužnih za veliku pobjedu „Sparte“ je i Besim Burnić koji je načeo protivničku mrežu. On se zahvalio vjernim navijačima koji su ponovo došli u velikom broju i sa tribina dali potrebnu podršku

Sparta je ovom pobjedom ponovo na trećem mjestu prvenstvene ljestvice sa 7 osvojenih bodova – bilans dvije pobjede, jedan neriješen ishod i tri poraza. Sljedeću utakmicu sanski nogometaši gostuju kod prvoplasirane ekipe „Bubamara“ iz Cazina.