Sporting i Marseille ubjedljivi, Leipzig bolji od Zenita, remi u Rimu

Odigrana su i preostala četiri meča osmine finala Evropske lige.

Sporting je bio bolji tim danas od Viktorije, na kraju su slavili pobjedu od 2:0 golovima Freddyja Montera.

Prvi gol viđen je u nadoknadi prvog poluvremena. Fabio Coentrao je dodao do Montera, ovaj je u stilu vrhunskih napadača lagano savladao golmana Viktorije za 1:0, potpuno zasluženo.

Viktorija je bila slomljena u 49. minuti, tada je Fernandes dodao do Montera, ovaj je ponovo napravio sjajan potez i savladao golmana Hrušku za konačnih 2:0.

Leipzig je dočekao Zenit i stigao do zaslužene pobjede, na kraju je bilo 2:1.

U prvom poluvremenu gledali smo dosadnu utakmicu, jedino je Forsberg pokušao iz slobodnog udarca, da bi u drugom Timo Werner izveo potez dana.

Maestralno je petom proigrao Brumu, ovaj je rutinski savladao Luneva za 1:0.

Igrao se 77. minut, Naby Keita je napravio sjajan solo prodor po sredini, uposlio Wernera koji još jednim majstorskim potezom riješio situaciju za 2:0.

Do kraja velika nada i veliki gol za Zenit, postigao ga je Criscito iz slobodnog udarca za 2:1.

Marseille je također došao do zaslužene pobjede protiv Athletic Bilbaa, na kraju je bilo 3:1.

Već u prvoj minuti smo vidjeli prvi gol na utakmici, Lucas Ocampos je bio strijelac nakon što mu je asistirao Thauvin. Samo 13 minuta kasnije, novi gol u mreži Herrerina, strijelac je bio Dmitri Payet, primio je loptu na grudi, spustio je na zemlju i iz “dropke” pogodio gol za 2:0.

Aduritz je smanjio krajem prvog poluvremena na 2:1, postigao je gol nakon penala, bila je to velika nada za Bilbao da može stići do pobjede u ovom dvomeču.

Ipak, nade su bile manje nakon što je Ocampos postigao svoj drugi gol na ovom meču, ovoga puta je golman Herrerin mogao i bolje da reaguje nakon šuta argentinskog napadača, malo je falilo da odbrani, lopta je na kraju završila u samom uglu za 3:1.

U meču Lazija i Dinama iz Kijeva nije bilo pobjednika, meć je završen rezultatom 2:2. U prvom poluvremenu nije bilo golova ni previše šansi, ali u drugom sjajan meč.

Gosti su poveli preko Cigankova u 52. minuti, ali su za samo osam minuta domaći poveli sa 2:1. Immobile je na asistenciju Andersona postigao gol za 1:1, da bi Anderson nakon asistencije Milinković-Savića postigao gol za 2:1 i prednost domaćih.

Uslijedio je fantastičan udarac Moraesa, džokera ekipe Dinama, postigao je prelijep gol u 79. minuti za 2:2 čime je postavljen konačan rezultat. Imao je Immobile nevjerovatnu šansu u posljednjim sekundima utakmice, ali nije postigao gol za pobjedu.