Štilić asistent, Lulić i Burić slavili, Šehić poražen

U Beogradu je Athletic slavio s 2:0 protiv domaćeg Partizana. Garcia i Benat bili su strijelci za Baskijce, koji sada kao i Partizan imaju šest bodova.

U drugoj utakmici grupe L je Augsburg s 1:0 slavio na gostovanju kod AZ Alkmaara. Bh. reprezentativac Semir Štilić asistirao je kod drugog gola APOEL-a u pobjedi nad Asterasom (2:1). APEOL je tako upisao prvu pobjedu, a Asteras već drugi poraz. Schake je u drugom meču grupe K remzirao sa Spartom iz Praga (2:2). Naš defanzivac Sead Kolašinac igrao je 83 minute. Senad Lulić je počeo meč Lazija i Rosenborga na klupi, ali je ušao u 70. minuti umjesto Filipea Andersona. Njegov tim je s 3:1 slavio iako je imao igrača manje.

Mauricio je već u šestoj minuti isključen, ali su Matri, Anderson i Candreva donijeli trijumf Rimljanima. U drugom meču grupe G je St. Etienne trijumfovao minimalnim rezultatom 1:0 u gostima kod Dnipra. Hamouma je presudio Ukrajincima za prvu pobjedu Francuza i prvi poraz Dnipra. Ibrahim Šehić, bh. golman, nije uspio da sačuva mrežu u gostima kod Monaca, gdje je Qarabag izgubio s 1:0.

Traore je Kneževima donio važne bodove u grupi J. U drugom meču grupe je Anderlecht uspio da savlada Tottenham s 2:1. Poveli su gosti preko Eriksena, ali su Gillet i Okaka režirali preokret Belgijanaca.

Jasmin Burić je branio 90 minuta u trijumfu Lecha na gostovanju kod Fiorentine (2:1) u jednom od iznenađenja večeri. Kownacki i Gajos su pogađali za Poljake, a utješni gol za Ljubičice postigaoq je Rossi u sudijskoj nadoknadi. U grupi H Llokomotiv i Bešiktaš odigrali su 1:1, dok je Sporting razbio Skenderbeu sa 5:1. Basel je neočekivano kod kuće poražen s 2:1 od Belensesa u trećem kolu grupe I.

Evropska liga, 3 kolo: AZ – Augsburg 0:1 (Trochowski 43) Anderlecht – Tottenham 2:1 (Gillet 13, Okaka 75/ Eriksen 4) APOEL – Asteras 2:1 (Cavenaghi 45 – penal, Carlao 59/Lluy 8) Basel – Belenenses 1:2 (Lang 15/ Leal 27, Kuca 45) Dnipro – St. Etienne 0:1 (Hamouma 44) Fiorentina – Lech 1:2 (Rossi 90/ Kownacki 65, Gajos 82) Lazio – Rosenborg 3:1 (Matri 28, Anderson 54, Candreva 80/ Soderlung 69) Lokomotiv – Bešiktaš 1:1 (Maicon 54/ Gomez 64) Monaco – Qarabag 1:0 (Traore 70) Partizan – Athletic 0:2 (Garcia 32, Benat 85) Schalke – Sparta Prag 2:2 (Di Santo 6, Sane 73/ Fatai 50, Lafata 63) Sporting – Skenderbeu 5:0 (Aquilani 38 – penal, Montero 41, Pereira 64, 77, Figueiredo 69)