Takmičari “Galaje” za ponos Sanskog Mosta

Taekwondo kluba „Galaja“ ponovo je nagrađen za svoj rad i ostvarene izuzetno dobre rezultate. Naime, na svečanosti „Izbor sportiste Sanskog Mosta za 2013. godinu“, iz ovog uzoritog sporskog kolektiva dolazi najuspješniji sportista grada na devet rijeka u protekloj godini, a članovi ovog kluba su proglašeni i najboljim u junirskoj konkurenciji.
Imran Midžan, proglašen je za naj sportistu. On je u prošloj godini godini osvojio prvo mjesto na prvenstvu BiH u Mostaru u disciplini light contact kategorija – 69 kg, zatim prvo mjesto na međunarodnom turniru „Zadar Open“, prvi je bio i na „Balkan Open Kickboxing Cupu“ u Tešnju, drugo mjesto je osvojio na otvorenom prvenstvu USK-a, trećeplasirani na prvenstvu „Slovenjja Open“ u Zagorju, a kao član kikboxing reprezentacije BiH učesvovao je na Svjetkom prvenstvu u Antaliji u Turskoj, gdje se plasirao među 16 najboljih.
Za nauspješnijeg juniora u muškoj konkurenciji izabran je Aidin Musić, koji je osvajanjem prvog mjesta na prvenstvu BiH u Mostaru postao državni prvak u disciplini light contact kategorija – 69. kg. Osvojio je i zlatnu medalju na „ Balkan Open kikboxing cupu“ u Tešnju, zatim drugo mjesto na prvenstvu USK-a, te treće mjesto na Internacionalnom cupu u Kutini.
Rasima Buljubašić je najuspješnija juniorka Sanskog Mosta u prošloj godini. Ona je bila prvoplasirana na prvenstvu USK-a u disciplini light contact kategorija – 55 kg, a zlatnom medaljom se okitila i na Internacionalnom cupu u Kutini. Nažalost, zbog zdravstenih problema Buljubašić nije mogla nastupati na ostalim takmičenjima.
Inače, takwvondo klub „Galaja“ je jedan od najboljih klubova u Bosni i Hercegovini. Članovi ovog kluba su u prošloj godini osvojili ukupno 91 medalju na takmičenjima širom BiH i van njenih granica. Naredno takmičenje na kojem će nastupiti mladi sportisti „Galaje“ je međunarodni turnir „Ilidža Open“ koji će se u subotu, 15. marta, održati u Srajevu.

autor:radiosana.