Težak poraz sanskih rukometaša

U susretu 11. kola Prve federalne lige – grupa Sjever u Sanskom Mostu Sloboda Solana pobijedila je Sanu 7 sa 11 golova razlike – 32:43!

Tuzlaci su odlično otvorili utakmicu, pa su u 10. minuti poveli 1:7. U posljednjih desetak minuta tog  dijela utakmice, gosti su se opustili, a domaći su se razigrali, pa su preokrenuli rezultat i prvo poluvrijeme riješili u svoju korist 21:19.

No, u drugom je Laka konjica doslovce pregazila Sanjane, dobivši drugih 30 minuta rezultatom 11:24. Na kraju je publika aplaudirala gostima na zasluženoj pobjedi.

Golmani su bili dodatnaa snaga tuzlanskog tima, ali posebne čestitke zaslužuje mladi golman, Aldin Paprikić, koji je stao među stative 20 minuta prije kraja. Odbranio je nekoliko “zicera” i za svo vrijeme primio je samo četiri gola.

U  ekipi Sane 7 strijelci su bili: Blagojević 11, Burzić 8, Bojić 7, Alagić 3, Okanović 2, te Pašić 1 gol.

Strijelci za Solare bili su: Hamzić 11, Suhonjić 9, Jahić 7, Đulić i Mujić po 4, Babović 3, Mujezinović i Šahdanović po 2, te Sejdinović 1 gol.

Valja napomenuti da je Sloboda Solana u Sanskom Mostu nastupila bez Mirze Ferhatbegovića i Adnana Smajlovića, koji su izostali zbog drugih obaveza.