“Tihi kapetan je čudotvorac”

INTER je u infarktnom zadnjem kolu Serie A pobijedio Empoli 2:1 i plasirao se u Ligu prvaka.

U zadnjih 90 minuta za preostala dva mjesta koja vode u LP borili su se Atalanta, Inter i Milan. Rossonerima je trebala pobjeda i kiks jednog od konkurenata i na poluvremenu su bili u Ligi prvaka. Atalanta je igrala samo 1:1 sa Sassuolom, Inter 0:0 s Empolijem, a Milan je vodio kod SPAL-a. Na kraju je Atalanta s igračem više okrenula na 3:1, a Inter je u dramatičnom finišu slavio 2:1.

Iako su igrači Luciana Spallettija promašili nemoguće, osobito u prvom poluvremenu, najzaslužniji za pobjedu bio je Samir Handanović koji je u zadnjih nekoliko minuta skinuo dva zicera Empoliju, a ranije je imao još jednu veliku obranu. Slovenac koji je od Maura Icardija preuzeo kapetansku traku najkonstantniji je Interov igrač ove sezone pa mu je Gazzette dello Sport posvetila veliki tekst u današnjem broju pod naslovom “Tihi kapetan je čudotvorac”.

“Zahvaljujući njemu i njegovoj obrani, Inter je preživio i najteže utakmice. Poskidao je 75 posto udaraca koji su išli u njegov gol, a na čak 17 utakmica ove sezone nije primio nijedan gol, ukupno 106 u sedam sezona u Interu. Za razliku od nekih drugih [aluzija na Icardija i njegovu ženu Wandu, op.a.], Handa društvene mreže gotovo da i ne koristi, a ima suprugu koja je još povučenija od njega. Crno-plavi ljudožder mogao je odjahati u sumrak, ali nije želio napraviti korak unazad. Iako ima već 34 godine, ove sezone odigrao je 49 utakmica, a kolegi Padelliju prepustio je tek utakmicu u kupu protiv Beneventa. Ove sezone je Inter spasio na deset utakmica, a ima ugovor do 2021. godine i trenutačno nema igrača na vidiku koji bi ga mogao zamijeniti”, stoji u tekstu.

Utakmica u kojima je Handanovič spasio Inter:

6. kolo: Inter – Fiorentina 2:1 (nevjerojatna obrana Simeoneova udarca)

8. kolo: SPAL – Inter 1:2 (skinuo zicere Petagni, Felipeu i Valoriju)

14. kolo: Roma – Inter 2:2 (čudesno obranio slobodan udarac Kolarovu)

17. kolo: Chievo – Inter 1:1 (Pelissieru prije izjednačenja obranio veliku priliku)

18. kolo: Inter – Napoli 1:0 (spasio Inter s nekoliko obrana, najveća Insigneu)

19. kolo: Empoli – Inter 0:1 (skinuo zicer Zajcu)

20. kolo: Inter – Sassuolo 0:0 (izludio Boatenga i Bogu, mrtve šanse)

24. kolo: Inter – Sampdoria 2:1 (fantastične reakcije protiv Defrela i Quagliarelle)

33. kolo: Inter – Roma 1:1 (skinuo zicer Kolarovu u sudačkoj nadoknadi)

38. kolo: Inter – Empoli 2:1 (skinuo zicere Caputu, Fariasu i Ucanu).

Stigao je u Inter stigao u ljeto 2012. godine iz Udinesea za 15 milijuna eura, dosad je odigrao 294 utakmice za milanski klub, a ukupno 443 u Serie A računamo li i nastupe u Udineseu.