Torlak donio tri boda Sarajevu, Željo rutinski protiv Rudara

Sa tri boda koševski premijerligaš zadržao je drugu poziciju, ali prikazana igra nije mogla dobiti visoku ocjenu.

Travničani su prvi zaprijetili u 4. minuti kada je Popović uposlio Simeunovića, koji je šutirao sa osam metara u spoljni dio mreže. U 8. minuti Tadejević je ubacio iz kornera sa desne strane, a Torlak glavom pucao preko gola. Domaćin je propustio novu priliku u 16. minuti. Todorović je prošao po lijevoj strani i centrirao, Haurdić je promašio loptu, da bi Džakmić u nastavku akcije bio neprecizan. Gosti su uzvratili u 23. minuti preko Popovića, koji je pucao sa 12 metara, no golman bordo tima Bandović odbranio je njegov udarac. U 43. minuti nakon kornera Todorovića sa desne strane Džakmićev prvi pokušaj izblokirala je odbrana vezira, lopta se ponovo odbila do kapitena Sarajeva, čiji je drugi šut završio u rukama dobro postavljanog golmana Fejzića. Tim sa Koševa poveo je u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Tadejević je centrirao iz korenera sa desne strane, a Torlak udarcem glavom pogodio mrežu.

U 51. minuti pokušaj Todorovića sa 20 metara otišao je pored desne stative. U 74. minuti Haurdić je proigrao Todorovića, čiji je šut odbranio golman Fejzić. Četiri minute kasnije udarac Zatagića, golman domaćina Bandović je izbacio u korner. Sarajevo je moglo do ubjedljivije pobjede u sudijskoj nadoknadi, ali je udarac Haurdića iz penala odbranio čuvar mreže gostiju Fejzić. Prethodno je Varupa oborio Melunovića u kaznenom prostoru.

Rudar Prijedor – Željezničar 1:3 (0:1)

Golovima kapitena Muamera Svrake, te Eldina Adilovića, Željezničar je rezultatom 3:1 savladao Rudar u Prijedoru, te tako nastavio niz pobjeda na gostujućim terenima. Jedini gol za domaće postigao je Anel Ramić.

Od samog početka utakmice gosti iz Sarajeva su prijetili golmanu Rudara Bodiorogi, koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao. Već u devetoj minuti Hodžić je pogodio spoljni dio mreže, a dvije minute poslije isto to je uradio i Adilović.
Gosti su nastavili sa dominacijom, pa je tako u 15. minuti, nakon ubačaja Čolića, Selimović glavom poslao loptu pored stative, a u 30. minuti Kerla sjajno šutira glavom, ali lopta odlazi malo pored stative.

Prvi ozbiljniji pokušaj domaći su imali u 32. minuti, kada je Pejić šutirao u dobro postavljenog Antolovića, nakon ubačaja Cruza. Ipak, na drugoj strani, nakon novog kornera iz 33. minute, za Prijedorčane nije bilo spasa. Čolić je ubacio, Kerla šutirao, a lopta dolazi do Selimovića, koji je nekako ubacuje za Adilovića. Pokušaj napadača Želje blokirao je neko iz odbrane Rudara, a lopta dolazi do usamljenog Svrake, kojem nije bilo teško da sa nekoliko centimetara ubaci loptu u mrežu za vodstvo plavih.

Nakon vodećeg gola Želje, igra je malo splasnula, što koriste domaći, te u posljednjim sekundama prvog dijela propuštaju šansu za poravnanje. Odbrana plavih je pogriješila, a Milutinović odlično šutira, a Antolović još bolje brani, čime se donekle iskupljuje za veliku grešku koju je napravio u utakmici protiv Čelika.

Nastavak susreta donosi novi gol u mreži Rudara, a ponovo je strijelac bio kapiten Muamer Svraka. Selimović je ubacio loptu, koju je neko iz odbrane tima iz Prijedora izbacio tek na vrh 16-terca, gdje se nalazio Svraka, koji snažnim udarcem postiže svoj drugi pogodak, na utakmici, a sedmi u sezoni.

Rudar se probudio iz šoka tek u 72. minuti, kada je rezervista Vuković izašao sam na golmana Želje, koji brani njegov udarac. Kazna je uslijedila svega minutu poslije. Adilović je u solo prodoru prevario nekoliko igrača Rudara, te poslao loptu u mrežu ispod nemoćnog Bodiroge za ubjedljivih 0:3.

Milutinović je u 84. minuti pogodio prečku iz slobodnjaka, a dvije minute poslije utješni gol za domaće postiže Ramić.