Travnik i Željo remizirali bez pogodaka, trica Veleža

Travnik – Željezničar 0:0

Pirota okupana suncem ponudila je odlične uvjete igračima, ali i brojnim navijačima Travnika i Željezničara. Obje ekipe krenule su oprezno, a u najavama su oba trenera izrazila nadu da neće biti poraženi. Njihova želja se i ostvarila, iako su oba tima težila napadačkoj igri – na kraju je susret završen nepopularnim rezultatom 0:0.

Iz Sarajeva je stiglo više od 500 navijača Želje, koji je tako imao veliku podršku sa tribina. Meč je izazvao i pažnju brojnih menadžera iz BiH i inostranstva.

Na početku se igralo sa mnogo grešaka na sredini terena, a Travnik je preko Popovića opasno zaprijetio u 37. minuti, ali bez konkretnog učinka. Ipak, u finišu prvog dijela najbolju priliku za gol imali su gosti, ali šut Selimovića odlazi pored gola pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Drugi dio Travnik otvara dobrim šutem rezerviste Simeunovića koji je ostao samo na pokušaju. Potom se na obje strane igralo ofanzivno, ali bez pravih prilika. Tek u finišu Selimović izlazi sam pred Fejzića, međutim, njegov šut blokira Laštro i izbija u korner. Potom nakon prekida visoki Kerla šutira glavom sa pet metara, ali iznad gola.

Gradina – GOŠK 1:1 (1:0)

Nogometaši Gradine nisu slavili pobjedu u svom debiju u BH Telecom Premijer ligi. Remizirali su s GOŠK-om iz Gabele 1:1. Domaćin je poveo u 38. minuti preko Zoletića, koji je iskoristio ubačaj Hamzića iz kornera i glavom loptu zakucao u mrežu iza leđa golmana Solde.

Gradina je bolje otvorila i drugo poluvrijeme, a naopasniji po goste bio je Huseinbašić, koji je u nekoliko navrata mogao udvostručiti prednost domaćina, ali je bio neprecizan. Ipak, Gabeljani su u 55. minuti došli do izjednačenja preko Jusufbašića, koji je kaznio promašaje Srebreničana u drugom dijelu i tako postavio konačan rezultat.

Velež – Radnik 3:0 (1:0)

Od samog starta Velež je krenuo ofanzivno, a već u prvoj minuti Mehremić je propustio veliku šansu za vodstvo rođenih na koje se, ipak, nije dugo čekalo. U šestoj minuti Okić je započeo akciju, dodao loptu Serdareviću, ovaj je proslijedio do Ćemalovića, koji je pogodio mrežu protivnika. Nakon vodećeg gola domaćina gosti su preuzeli inicijativu stvorivši nekoliko šansi, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću mostarske ekipe. Početak drugog poluvremena je obilježio 13-minutni prekid koji su izazvali najvatreniji navijači Veleža, popularni “Red Army”, koji su ubacivali pirotehnička sredstva u teren.

Ubrzo je uslijedila reakcija policije koja je navijače udaljila s tribine. Odmah nakon prekida usljedila je lijepa akcija domaćih, ali je Okić šutirao pored gola. U 80. minuti 2:0 za Velež. Rezervista Hebibović se sam izborio za prostor i sa 18 metara pogodio mrežu gostiju. Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim golom mladi Ćemalović u 84. minuti nakon što je iskoristio sjajan ubačaj Okića s desne strane i loptu smjestio u nebranjeni dio mreže Lučića.

Leotar – Zrinjski 1:0 (0:0)

Golom Šarabe, Leotar je savladao Zrinjski sa 1:0 i uspješno startovao u prvenstvu, u koje je ušao sa novim timom i novim trenerom Gaćinovićem.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji tima iz Trebinja, koji je propustio nekoliko izglednih šansi, ali su i gosti iz Mostara imali ozbiljnih prilika za vodstvo. U 26. minuti Goločevac je izveo korner i ubacio na drugu stativu, gdje je Filipović snažno pucao sa 10-ak metara iskosa sa desne strane pravo u golmana plemića Melhera. Nakon što je Marin Aničić povukao Pavla Sušića u šesnaestercu Zrinjskog u 36. minuti, sudija je pokazao na bijelu tačku. Filpović je šutirao u desnu stranu, a Melher odbranio njegov udarac.

U nastavku Leotar je nastavio sa ofanzivom i dugo se mučio da slomi otpor defanzivno orijentisanog Zrinjskog. To mu je konačno uspjelo u 76. minuti kada je Šaraba iskoristio centaršut Cimirota sa desne strane i poslao loptu ispod Melhera u mrežu. Najbolju priliku na utakmici Zrinjski je propustio u 62. minuti kada je Arežina izveo skraćeni korner, a Radeljić glavom zakucao loptu u prečku.